Milanović: Kampanja nije bila prljava, bila je zloćudna
Foto: Dragan Matić/Cropix
PREMIJER i predsjednik SDP-a Zoran Milanović prokomentirao je rezultate drugog kruga lokalnih izbora. Poručio je: "Kampanja nije bila prljava, bila je zloćudna", a konačnim ishodom izbora generalno je zadovoljan
Je li SDP dobitnik ili gubitnik ovih izbora i jesu li zadovoljni rezultatom? Milanović kaže kako je teško podvući crtu, ali da su generalno zadovoljni ishodom: "Dojmovi su uvijek gorko-slatki. Negdje dobiješ, negdje izgubiš".
U Zagrebu, gdje je dugogodišnji gradonačelnik Milan Bandić očekivano pobijedio Rajka Ostojića, SDP je izgubio, ali su zadovoljni što su njihovi kandidati izborni pobjednici u Rijeci, Splitu, Osijeku, Vukovaru, Sisku... Milanović je naveo kako unatoč tome "nije vrijeme za trijumfalizam".
"Nije vrijeme za trijumfalizam, a ono što me brine u ovim izborima je nered koji je napravljen u kampanji a sve to zbog grčevite borbe za 2-3 gradske blagajne. To je opasno. Ova kampanja nije bila prljava, ona je bila zloćudna", kazao je Milanović.
Za Milanovića kampanja je bila zloćudna u Vukovaru, Sisku, Splitu... "Postavlja se pitanje je li to svega toga vrijedno, je li vrijedno pozivati ljude da ruše ustavni poredak, je li to vrijedno lokalnih izbora", upitao se šef SDP-a zaključivši da - ako je to alternativa, onda je ona loša.
"Netko će ovo staklo trebati počistiti bez da se netko na njega poreže"
Milanović kaže kako će netko morati počistiti nered koji je ostao, a uvjeren je kako će to "opet" biti njegova Vlada.
"Nakon drugog kruga se podvlači crta, ali ni tada definitivno. Mi možemo biti, uvjetno rečeno, zadovoljni, ali ono što se događalo i maskama koje su pale, time nisam zadovoljan. S tim teretom ostajemo i netko će ovo staklo trebati počistiti bez da se netko na njega poreže. To će opet, naravno, dopasti nas. Moju Vladu, moju stranku. Kao što u Hrvatskoj čistimo nered koji je ostavljen i koji smo naslijedili, to ćemo nastaviti raditi", kaže Milanović.
Osvrnuo se i na Gradsku organizaciju SDP-a u Zagrebu i rekao je da su napravili što su mogli, no da rezultati ne zadovoljavaju. O mogućim promjenama nije želio. Milanovića su novinari pitali jesu li, kao što to tvrdi šef HDZ-a Tomislav Karamarko, u Vukovaru pobijedili autobusi, odnosno jesu li to bili stranački autobusi. No, Milanović ni o tome nije želio govoriti.