Ili rađaj ili plaćaj: Srbi uvode porez na samce?
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Foto: Arhiva
ZASTUPNIK SPS-a Zoran Kasalović digao je srpsku javnost na noge s idejom da oni "koji nisu izašli pred matičara i nisu iskusili radosti roditeljstva trebaju uplatiti novac u fond za obnavljanje stanovništva 'Dječji dinar', a koja je protumačena kao uvođenje poreza na neoženjene, neudate i osobe bez djece. Beogradska Politika izračunala je kako bi gotovo dva milijuna stanovnika Srbije moralo platiti ovaj porez.
Ili rađaj ili plaćaj!?
"Svjestan sam da neke osobe iz bioloških razloga ne mogu biti roditelji, ali država mora voditi računa o općem interesu i pomagati svojim sugrađanima. Mislim da je vrijeme da se razmišlja o preraspodjeli nacionalnog dohotka u korist rađanja i da se daju olakšice obiteljima koje imaju više djece”, pokušao je objasniti Kasalović za Politiku.
Srpska zastupnica za zaštitu ravnopravnosti Nevena Petrušić kaže za Politiku da joj nije poznat ni jedan primjer demokratske zemlje u kojoj postoje porezi za neoženjene, neudate i osobe bez djece.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati