Bandić snižava cijenu parkinga u gradu?
Foto: Roberto Orlić/Cropix
ZAGREBAČKI gradonačelnik Milan Bandić najavio je moguće pojeftinjenje parkiranja u gradu.
"Do jeseni idemo s prijedlogom određenog smanjenja cijena parkirnog sata u određenim zonama. Vidjet ćemo kako i gdje", rekao je zagrebački gradonačelnik.
On je inspiraciju za pojeftinjenje pronalašao u brojanju parking mjesta koje je Grad uredio i ovih dana će predati na naplatu Zagrebparkingu.
"Dobili su sada 930 parkirnih mjesta. Mi gradimo infrastrukturu, uređujemo plohe parkirališta, predajemo njima na upravljanje i sada bi bilo fer da građane nagradimo s cijenom prema dolje, a ne prema gore", objasnio je Bandić.
Nova parkirna mjesta nalaze se na četiri lokacije - Paromlin, Sopot, Martićeva i Savska. Istovremeno, sa Zagrebaparkingom je dogovoreno 160 mjesta u garaži Tuškanac za povlašteno parkiranje stanara Gornjega grada za iznos od 110 kuna mjesečno.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati