Amnesty International: Grad Aleppo je potpuno uništen
Ilustracija: Guliver image/Getty images
DRUGI PO veličini grad u Siriji, Aleppo, "uništen" je u ratu od prije godinu dana, a njegovi stanovnici, pored svakodnevnog bombardiranja od strane režima koje podnose, zlostavljani su u sektorima koje drže pobunjenici, priopćio je u srijedu Amnesty International.
"Aleppo je potpuno uništen", izjavila je u priopćenju Donatella Rovera, službenica Amnesty Internationala, naglasivši da je velika većina stanovništva pobjegla.
Grad je još uvijek poprište svakodnevnih borbi i velikog dijela uništavanja uzrokovanog "kampanjom zračnog bombardiranja pokrenutog bez razlike" od režimskih snaga Bashara el-Assada, prema Amnestyju.
"Vladine snage bombardiraju bez prestanka i razlike oblasti pod kontrolom opozicijskih snaga, a u prvom redu su civili ti koji trpe napade, a istovremeno ih zlostavljaju naoružane grupe opozicije", stoji u priopćenju.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati