Wimbledon diskriminira žene
ORGANIZATORI teniskog grand slam turnira u Roland Garrosu objavili su da će od ove godine nagradni fond biti jednak u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Pobjednicima Roland Garrosa u "singlu" pripast će 940.000 eura, a ukupni nagradni fond iznosi rekordnih 14,3 milijuna eura.
"Posljednjih godina ženski tenis je doživio veliki razvoj. Donedavno su tek tri do četiri igračice bile ozbiljne konkurentice za naslov, a danas ih imamo barem 15. Zbog toga smo odlučili izjednačiti nagradni fond", kazao je predstavnik Francuskog teniskog saveza Stephane Simean.
Od četiri grand slam turnira samo u Wimbledonu muškarci zarađuju više od žena.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara