Wenger baca Walcotta u vatru
THEO WALCOTT imat će važnu ulogu u prvoj momčadi Arsenala nakon ozlijede Thierryja Henryja tvrdi Arsene Wenger.
"Sigurno ću koristit Walcotta zato što nas čeka puno jakih protivnika. Malo ćemo više rotirati igrače u špici kako bi dobili na oštrini i prodornosti. U obrani je ipak potrebno više iskustva", rekao je Wenger za worldfootballers.com.
"Theo će igrati i to je dobro za njega. Danas on nije isti igrač koji je bio prije šest mjeseci. Mnogo je odlučniji i postaje pravi golgeter. Poboljšao se u igri jedan na jedan i u prodorima prema golu", kaže Wenger.
Ipak ga nije htio, ni mogao, uspoređivati s Henryjem. "Ne može se reći da je Walcott bolji igrač nego što je Thierry bio kad je imao 17 godina, ali proveo je puno više vremena trenirajući uz iskusne igrače. Thierry je bio vanserijski talent. Kad sam ga uzeo i stavio u prvu momčad trenirao je s juniorima. To je za njega bio veliki šok jer je preko noći prestao igrati s djecom i počeo igrati pravi profesionalni nogomet. Ali odmah se moglo vidjeti da će biti zvijezda."
"U ovom trenutku Walcott nema, i ne može imati, psihičku snagu u igri kakvu Thierry ima. Stoga je bolje da igra na boku nego u isturenoj špici", zaključuje Wenger.
P.V.