Sunara: Sve ćemo napraviti da pobijedimo Split!
U CIBONI ne zvuče posebno uzbuđeni zbog završnice Kupa Krešimira Ćosića koji se od sutra igra u Zagrebovoj dvorani Trnsko. Svi se slažu da je taj nekoć vrijedan trofej izgubio svoj sjaj i ugled koji bi u budućnosti trebalo povratiti.
Unatoč "nevažnosti", Vukovima je svaka dobivena utakmica iznimno bitna, pa bi nadolazeći Final Four mogao biti odlična prilika za vraćanje pobjedničkog duha i dobre atmosfere pod Toranj.
"Osobno sam vrlo zadovoljan sa poslom koji smo u posljednjih 4 dana odradili na treninzima. Spremali smo se za Split, odnosno sutrašnju utakmicu i sve ćemo napraviti da pobijedimo i uđemo u finale", izvijestio je javnost trener Ivan Sunara uoči sutrašnjeg polufinala protiv Splita.
O preporođenim Splićanima govorio je samo biranim rječnikom.
"Split je dignuo igru ovu sezonu, postiže odlične rezultate, a glavni igrači su dva stranca na pozicijama 1 i 2. Uz njih su vrlo dobra tri domaća mladića Andrija Stipanović, Damir Rudež i Hrvoje Perić koji su posebno opasni i koji su se isprofilirali u odlične igrače. Na meni i mojim igračima je da ima nađemo slabije strane i da ih na koncu pobijedimo."
Situacija s Kelleyjom je i dalje nepromijenjena, a kako Amerikanac radi po posebnom programu, Sunara će se morati osloniti na iskusnog Mulaomerovića i Vedrana Princa.
"Iako smo trebali mir, situacija s Kelleyjem nam to nije dopustila, ali unatoč svemu moram odati priznanje svojim igračima jer su dobro radili. Andrić je imao nekakvih problema s temperaturom, ali mislim da će biti u redu. Još jednom naglašavam kako sam zadovoljan sa sportskim nivoom koji smo postigli u posljednjih par dana."
Miličević: Kup je postao nevažan!
Direktor Božo Miličević je otvoreno progovorio o nevažnosti trofeja koji je nekoć bio stvar prestiža i rivaliteta na relaciji sjever - jug.
"To je trofej koji je nažalost izgubio na svojoj težini. Više se ne igra Kup kupova, a ne donosi nikakve bodove u Europi. Ovo na što je on sada spao, to nije to. Moraju postojati neki kriteriji, prije svega sportski, ali i organizacijski i svi ostali."
Miličevića je najviše zasmetalo to što se završnica igra u, prema njemu, nedostojnoj dvorani ovakvog natjecanja.
"Osobno mi je žao što će se njegova završnica igrati u onakvoj dvorani, a postoji minimalno 4 bolje dvorane u Zagrebu od te. Cibona se nije niti prijavljivala jer smo znali da nema smisla. Domaćin se određuje po nekim čudnim kriterijima, pa se nismo niti odlučili za nešto tako. Zalažemo se da se ovom natjecanju digne integritet i dignitet na neki viši nivo i ako već nema sportske težine da se od njega napravi nekakva zabava za ljubitelje košarke", zaključio je Miličević.
Zagreb će sutra na domaćem terenu s početkom u 17.30 sati dočekati Zadar, a Cibona i Split svoje polufinale igraju u 20 sati. Finale Kupa je na rasporedu u nedjelju.
M.P.
Foto: ezadar