Runje: Žao mi je Pletikose
VEDRAN RUNJE konačno je dočekao debi među vratnicama hrvatske A reprezentacije. Mnogi su skeptični uoči njegovog prvog nacionalog ispita, no čini se da većinski prevladava mišljenje kako je u šarolikoj lepezi vratarskih imena koja su protutnjala reprezentacijom i on zaslužio svojih 90 minuta.
"Naravno da mi je drago što ću konačno braniti, sretan sam, ali nimalo nervozan. Za mene velike utakmice pred punim stadionima nisu nikakva novost niti iznenađenje. Osam godina branim vani, mada reprezentacija je uvijek poseban osjećaj. Cijenim priliku koju sam dobio i napravit ću sve da Hrvatska u Tel Avivu ne primi gol. Nisu ti Izraelci toliko bolji od nas, ma nisu uopće bolji. Mogu se opustiti, pa nisam u nekom grču zbog nastupa. Niti će prije utakmice pasti bilo kakva molitva. Istina, to je moj debi, ali ničega se ne bojim." - kazao nam je Runje na zagrebačkom aerodromu.
"Ova utakmica za nas ima veliki značaj, toga smo u potpunosti svjesni. Izrael ima klasne igrače, koji mogu dohvatiti i EP, ali mi smo ipak bolji. Važno je da odradimo utakmicu kako treba, jer je sada pravi trenutak." - dodao je.
Nagla i neumorna viroza Stipe Pletikose gurnula je Runju u prvi plan, a za Tel Aviv je, kako se zna, preventivno pozvan i Marin Skender. Ne izgleda li situacija na prvi pogled ipak malo zabrinjavajuće?
"Iskreno mi je žao zbog Stipe jer je posljednje tri utakmice odradio na vrhunskom nivou. No, razloga za zabrinutost ne bi trebalo biti. Ja sam spreman za ono što me čeka i mislim da ostatak momčadi, pogotovo obrana ima povjerenja u mene. To je u ovoj situaciji najbitnije. Debi za reprezentaciju posebno me motivira, želim ostaviti dobar dojam." - govori naš vratar, dodajući da bi svakako najveća greška koju Hrvatska može proizvesti bila - povlačanje prema nazad.
"Izraelci su uigrani, ne boje se igre u sredini, zaista opasna momčad. Visoko stoje na terenu i kad ih se stisne na njihovoj polovici, znaju upasti u probleme. To moramo iskorisititi. Colautti je jedina isturena špica, ali prijete često iz drugog plana. Argentinac je svakako najopasniji, kao i svaka špica - ako je pustiš. Moguće je da ću imati dosta posla, ali kao što sam rekao vjerujem našoj obranii siguran sam da momčad dovoljno vjeruje meni." - opušteno je zaključio.
D.R.