Raskol u argentinskoj Davis Cup reprezentaciji?
DAVIS CUP reprezentacija Argentine prošla je 1. kolo bez dvojice udarnih igrača, Juana Martina del Potra i Davida Nalbandiana, koji su prošle godine iznijeli teret u plasmanu "gaučosa" u finale.
Argentina je u Buenos Airesu i bez dvojice prvih reketa svladala Nizozemsku s 5:0, no, u četvrtfinalu ih očekuje puno teži posao, gostovanje kod Češke.
Nalbandian je dvoboj protiv Nizozemske propustio zbog virusne upale, dok je Del Potro zatražio da ga se izostavi s popisa. Nakon što je otpao Nalbandian, Del Potro je opet odbio zahtjev za nastupom.
Njegov izostanak potaknuo je špekulacije u Argentini da, zapravo, glavni razlog njegovog odsustva leži u zategnutim odnosima s Nalbandianom, još od finala prošle godine i domaćeg poraza od Španjolske 3:1.
"Del Potro i Nalbandian su poručili da na njih možemo računati ako se plasiramo u četvrtfinale. Obojica će, dakako, dobiti poziv. Još ćemo odlučiti kako će izgledati kompletni sastav za Češku", kaže izbornik Modesto Vazquez.
Međutim, da u priči o lošim odnosima između Nalbandiana i Del Potra ima nešto, potvrdio je i Vazquez najavom da će ugovoriti sastanak s dvojicom stožernih igrača kako bi se raščistili svi problemi.
Juan Ignacio Chela, koji je igrao protiv Nizozemske i ostvario dvije pobjede, jednu u "živom meču", dometnuo je.
"Nisam bio u sastavu prošle godine, ali očito je nešto puklo i to treba popraviti."
Totalsport
Foto: AFP