Pobjednički ples Raich - Schild
41. SEZONU Svjetskog kupa pobjedničkim su plesom otvorli Marlies Schild i Beni Raich. Austrijski skijaški par (i u privatnom životu), jasno je dao do znanja konkurenciji da ima čvrste namjere postaviti visoke standarde pred sve one koji ih žele pobjediti.
Nakon što je jučer Schild jednostavno deklasirala konkurenciju danas je i njen dečko Beni Raich svoju 11. pobjedu u slalomu (ukupno 24.) izborio najbržim skijanjem u obje vožnje.
Branitelj naslova je očito dobro memorizirao stazu na ogledu. Najsigurniji je bio upravo tamo gdje su mnogi imali probleme, posebno u gornjem dijelu staze gdje se na jednom mjestu, na inače besprijekorno pripremljenoj stazi, pojavila ledena ploča. Giorgio Rocca prošlogodišnji pobjednik slaloma za Svjestski kup, drugi nakon prve vožnje sa zaostatkom od tri stotinke, u drugoj nije dobro ušao u finiš utrke te je pao na treće mjesto. Drugi je bio Šveđanin, 27-godišnji Markus Larsson.
Ivica Kostelić koji je odlično odvezao gornji dio staze u prvoj vožnji nije izdržao i morao je odustati nakon promašenih vrata. U drugu vožnju nisu se palsirali dvojica Amerikanca ubrajanih u favorite. Bode Miller se još uvijek na privikava na novi materijal (promjenio je skije ), a Ligety, olimpijski zlatnik u kombinaciji nakon velike pogreške u gornjem dijelu staze nije mogao nadoknaditi izgubljeno. Bijeli cirkus se nakon Finske seli u Sjevernu Ameriku gdje se utrkama za desetak dana nastavlja Svjetski kup. Prvo Lake Louise, a zatim Aspen...
M.J.