Petrić: Zabijemo li u Liegeu, proći ćemo u polufinale
Tekst: M.Pa.
Foto: Hsv.de, AFP
HSV JE u uraganskih pet minuta prvog poluvremena uspio preokrenuti utakmicu i sa 2:1 čekati uzvrat u Liegeu. Standard je poveo preko Mbokani u 31. minuti, 11 minuta kasnije Mladen Petrić je izjednačio iz jedanaesterca, a Ruud van Nistelrooy u posljednjoj minuti prvog dijela postavio konačnih 2:1. Imali su Nijemci i sreće jer je Standard u drugom dijelu imao nekoliko odličnih prilika, no nije uspio zabiti.
> Petrić i Van Nistelrooy munjevitim preokretom osigurali minimalnu prednost HSV-u
> Dva kaznena udarca i crveni karton: Cardozo srušio nesretni Liverpool
Mladen Petrić igrao je 72 minute, a nakon utakmice je rekao:
"Nismo podcijenili Standard, znali smo da neće biti lako. Nažalost, danas smo primili gol, a u drugom poluvremenu smo lovili treći gol, ali ga nismo uspjeli zabiti. U Liegeu će biti teško, no moramo pokazati želju. Siguran sam da tamo možemo zabiti i riješiti pitanje prolaska", rekao je Petrić.
Ruud van Nistelrooy je zabio pobjednički gol.
"Odigrali smo dobro i bili smo hrabri. Čestitam suigračima. Nismo očekivali da će Standard igrati tako napadački. 2:1 je dobar rezultat za nas, daje nam šanse za plasman u polufinale. No, u Belgiji nam nitko neće ništa pokloniti, morat ćemo se potruditi da obranimo ovaj rezultat", izjavio je Ruud.
Jerome Boateng odigrao je cijelu utakmicu.
"Bila je ovo prava borba, utakmica je imala sve što ljudi očekuju od četvrtfinala. Dobro smo se branili i u napadu radili pritisak na njihovu obranu. Obje momčadi su imale svoje šanse, a ne moramo se brinuti odigramo li ovako u Belgiji", rekao je Boateng.
Trener HSV-a Bruno Labbadia bio je zadovoljan nakon susreta.
"Nadali smo se i vjerovali da možemo slaviti. Moji igrači su odigrali dobro, posebno u prvih 20 minuta. Uspjeli smo se vratiti nakon što smo primili gol, ali nas u Liegeu čeka težak posao", rekao je Labbadia.