Petrić: Spreman sam za Hoffenheim
HRVATSKI nogometni reprezentativac iz HSV-a Mladen Petrić spreman je za nastup u subotnjem dvoboju 26. kola Bundeslige, u kojem momčad Martina Jola dočekuje Hoffenheima.
"Sasvim sam spreman. Ne osjećam nikakvu bol. Drago mi je da ću opet igrati", izjavio je 28-godišnji ljevonogi napadač hamburške momčadi nakon poslijepodnevnog treninga u četvrtak.
U četvrtak je, malo prije tri sata, Petrić izašao na trening-igralište u društvu kondicijskog trenera Markusa Günthera. Dobrih sat vremena trener je testirao Petrićev mišić zadnje lože desne noge, koji je popustio 15. ožujka u prvenstvenom dvoboju s Energiejem na Nordbank Areni. Trčao je Bilićev reprezentativac slalom između zastavica, ali i istrčavao sprinterske dionice, te vježbao sa i bez lopte. Između vježbi puno je razgovarao s Güntherom.
U petak će prvi put nakon ozljede Petrić odraditi normalan trening sa suigračima. Očekuje se da će mišić izdržati i da će ući u konkurenciju za derbi.
Martin Jol na raspolaganju neće imati Jeromea Boatenga i Alexa Silvu, a upitni su Guy Demel i Marcell Jansen.
Povoljnih vijesti ima i za trenera Hoffenheima Ralfa Rangnicka. Od ozljeda su se sasvim oporavili, te tako u konkurenciju za momčad vratili, Demba Ba, Sejad Salihović i Chinedu Obasi, trojica od odličnoga napadačkog kvarteta Hoffenheima od prošle jeseni. Nema još samo Vedada Ibiševića.
Totalsport
Foto: AFP