Nole i ekipa sletjeli u Split: Bodrit će nas tisuću Srba!
Tekst: M.P.
Foto: Jakov Prkić (Cropix)
SRPSKA Davis Cup reprezentacija sletjela je u Split gdje će od petka do nedjelje igrati četvrtfinalni ogled Svjetske skupine. Izbornik Bogdan Obradović moći će računati na najjaču moguću momčad. U avionu su se našli svi najboljii srpski tenisači izuzev Ilije Bozoljca umjesto kojeg je u avionu mjesto pronašao Marko Đoković. Dakako, najviše pažnje izazvao je drugi tenisač svijeta Novak Đoković.
"Novak je dobro. Stigao je iz Londona. U ludnici koja vlada svjetskim tenisom ponovno je stigao do drugog mjesta na ATP ljestvici. Svjestan je da je pitanje trenutka kada će biti i stvarno najbolji. Potreban nam je pravi Novak u Splitu, kao i Janko, Nenad i Viktor. Nalazimo se na putu do finala Davis Cupa", izjavio je pun samopouzdanja izbornik Obradović, a prenosi srpski 24sata.
Prema njihovim procjenama, u Splitu će srpske tenisače bodriti tisuću navijača.
"Sve je spremno. Hrvati su već trenirali, a mi krećemo večeras od šest do devet. Podloga je srednje brza i ne bi trebalo biti problema s privikavanjem. Nama pripada 10 posto ulaznica i siguran sam da ćemo imati podršku s tribina. Zovu nas naši ljudi koji žive u inozemstvu i koji su najavili da će doći u Split. Također, u jeku je turistička sezona i zato vjerujem da će nas biti tisuću", najavljuje Obradović koji prema najavama u singlu očekuje Čilića i Ljubičića.
"Da, njih očekujemo u singlu, ali nas ne bi iznenadio niti da igra Ivo Karlović. Ivo je u kadru iako nije potpuno spreman. Spremni smo za sve varijante, jer je ulog velik", dodaje Obradović.
"Nema brige za sigurnost"
Proteklih je mjeseci u srpskim medijima bilo dosta razgovora o sigurnosti, a Split je najavljivan kao potencijalno opasan grad domaćin. Danas je drugačije.
"Ne brinemo se za sigurnost. Hrvatski tenisači su godinama gostovali u Beogradu, prvo na Gemaksu, a sada i na Srbija Openu. Ništa im se nije dogodilo. Novak je dugo igrao u Umagu gdje je bio sjajno primljen. Mislim da je svima u Splitu i Hrvatskoj jasno da se radi samo o sportu i da će uživati u tenisu", zaključio je Obradović.