Niko Kovač: U šoku smo, ali idemo dalje
KAPETAN hrvatske reprezentacije Niko Kovač pokušao je uz pomoć suigrača nagovoriti izbornika Bilića da trojac željan zabave ipak povede u Moskvu.
"Ja kao kapetan, u ime ostalih suigrača, pokušao sam objasniti izborniku da su oni nama bitni, da nam trebaju. Oni su pogriješili to svi znamo. Između nas vlada jedna harmonija, duh, sasvim je normalno da mi kao igrači želimo da budu s nama u Moskvi, pa čak i na terenu. Mi nismo Brazil, mi smo Hrvatska i nemamo kao Brazil toliko igrača koji u svakom trenutku mogu uskočiti. Ali izbornik ima svoj stav koji je sasvim razumljiv i zato je odlučio da Srna, Balaban i Olić neće ići s nama" - započeo je obraćanje novinarima u Čatežu kapetan reprezentacije.
"Izbornik je morao tako odlučiti. On je mlad trener i mora imati autoritet. Da nije tako odlučio to bi ga pratilo cijelu karijeru. A da nije njih tako kaznio, zašto onda i drugi ne bi isto napravili" - pokušao je pojasniti izbornikovu odluku Kovač dodavši kako je atmosfera u reprezentaciji malo narušena.
"To se nije smjelo dogoditi. Oni nisu bili svjesni što se može dogoditi. Nadali su se da se to neće saznati, no saznalo se i sve je krenulo nizbrdo. Žao mi je zbog njih." - dodao je Kovač.
Naš kapetan uvjeren je kako bi se Srna, Balaban i Olić u ovom slučaju još više potrudili, dali bi sve od sebe na terenu, kako bi se odužili navijačima i suigračima.
"Siguran sam da bi se "bacili na glavu". Svi dajemo i zadnju kap krvi na terenu, a mislim da bi oni dali i više. No, Slaven je odlučio da neće ići i moramo se s tim pomiriti, nema nam druge. Mislim da smo spremni, moramo to zaboraviti kad se nađemo na terenu. Sigurno će nam biti teže, iako imamo dobrih igrača, koji ih mogu zamijeniti. Rusi su najsretniji što se to dogodilo, znaju Olića, koji može sam izigrati njihovu obranu i oni ga se boje kao zmije." - komentirao je Kovač dodavši kako je čuo da "je bilo i utjecaja alkohola", ali vjeruje da im noćni izlet i alkohol ne bi štetili da ne budu pravi na terenu jer bi imali vremena za oporavak.
Je li se tako nešto dogodilo prvi put u reprezentaciji ne zna, ali vjeruje da nisu tako nešto prije ponavljali. "U zadnje dvije godine tako nešto se sigurno nije dogodilo" - tvrdi Kovač.
"Još smo u šoku, ali sutra idemo i moramo to ostaviti iza sebe" - dodao je kapetan.
Na upit novinara kakve su kazne u Bundesligi, Kovač je kazao kako svaki trener ima drugačiju procjenu. Dodao je kako je najveća kazna Srni, Balabanu i Oliću to što neće biti s reprezentacijom u Moskvi i pomoći suigračima na terenu.
"Ponavljam još jednom da mi je jako žao. Nadam se da ćemo u Moskvi napraviti dobar rezultat" - zaključio je izlaganje novinarima kapetan.
Tekst i foto: A.H.