Mamić: BBB-i, sramite se!
VEČERNJI PRESSING, sad već kultna emisija zagrebačke Z1 televizije, polako ali sigurno pretvara se u javni servis Zdravka Mamića. Iako, lagali bi kad bi rekli da nas je začudilo što zajednički uradak Večernjeg lista, odnedavno jednog od upečatljivijih sponzora Dinama i spomenute televizije kao glavnu, a očigledno i jedinu temu nudi pregled dnevnih događaja iz Maksimirske128.
Nakon dirljivog susreta sa Igorom Štimcem, Mamiću se u studiju sinoć pridružio novi trener Branko Ivanković. S namjerom da javnosti prezentiraju imidž sretne obitelji, trener i "izvršni" isu se libili progovoriti o euro ambicijima, mada se klub još nije opopravio od ovosezoskog debakla na tom, za Dinamo, začaranom polju.
"Za razliku od prijašnjih trenera, Ivanković neće imati moju potporu koliku su oni imali. Bit će u velikoj mjeri prepušten sam sebi i svojoj stručnosti. No, doveden je isključvio da ostvari naše europske ciljeve. Zamislite, Ivanković nije htio ni potpisati ugovor. Rekao je kako naša suradnja mora ovisiti o uspješnosti rezultata. Samo zbog ljudi iz uprave, koji su se bojali da ga ne izgubimo, potpisao je ugovor. Za razliku od nekih koji su se prvo dobro potkožili novcem iz kluba." - prokomentirao je Mamić.
A Ivanković se nadovezao; "Cilj je naslov prvaka, kasnije i ulazak u Europu. Minimalno Uefina liga, no težit ću ulasku u Ligu prvaka."
Razgovaralo se i o direktoru s juga Branku Grgiću. On naime, danima ne spava jer cijeli sustav hrvatskog nogometa ponovo ide na ruku Zagrepčanima, odgađajući im prvenstvene utakmice kako se tko sjeti.
"Grgić mi je osobni prijatelj, ali te su izjave nekorektne i krajnje politikantske." - kratko će Mamić na tu temu.
No, po pitanju BBB-a, dopredsjednik je malo proširio vokabluar. Dok se s maksimirskog sjevera skandirao Josipu Kužeu, netrpljivost prema Mamiću opjevala se u gotovo svim navijačkim refrenima BBB-a. I izvršni se dopredsjednik našao vidno uvrijeđen.
"Plaćao sam im ulaznice za stadione, avionske karte, slao autobuse, vadio ljude iz zatvora, zapošljavao te ljude. Ma može ih biti sram!" - zagrmio je Mamić pred kraj emisije.
D.R.
Foto 24sata