Mamić: Bayern je nogomet doveo do savršenstva, trebamo ih kopirati što više
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Foto: Hina
NAKON poraza (0:5) od Bayerna Dinamo se okreće domaćem prvenstvu. U subotu od 18 sati hrvatski prvak gostuje kod Intera, a Zoran Mamić u Zaprešiću ne može računati na Henriqueza, koji odrađuje kartone, te ozlijeđene Sigalija, Schildenfelda, Pinta i Pavičića.
Mamić je najavio da će odmoriti Marka Pjaca, jednog od najboljih igrača Dinama ove sezone.
"Pjaca će vjerojatno dobiti zasluženi odmor, a bit će i promjena u sredini terena. Sigali i Pinto se dobro oporavljaju i Ivo je mogao čak već i sutra igrati, ali nismo htjeli riskirati. On će sigurno biti spreman nakon reprezentativne pauze, a za Olympiakos bi i Sigali trebao biti spreman 90 posto."
"Nije lijepo gubiti, pa makar i od savršenog Bayerna"
Bayern je prekinuo Dinamov niz od 307 dana bez poraza, a Mamić se osvrnuo na utakmicu u Munchenu.
"Već kada je serija prekinuta onda je mi je drago da je bilo protiv Bayerna. Bilo je to najbolje moguće predavanje, ni Barcelona nije tako igrala. Mi vjerojatno nikada nećemo biti na takvom nivou, ali u skladu s našim mogućnostima trebamo stremiti "jedan-dva" igri, brzim otvaranjima i ostalome što su oni doveli do savršenstva. Igraju jednostavno i s malo dodira, brzo se kreću, mijenjaju pozicije, stoperi im pucaju s naših 20 metara... Treba biti pametan i na svom nivou kopirati što je više moguće. Na kraju, nije lijepo gubiti pa makar bilo i od Bayerna", rekao je Mamić i osvrnuo se na Eduarda i Benkovića koji su skrivili tri od pet golova.
"Pričao sam s Benkovićem jučer i na poluvremenu utakmice. Naravno da je utučen i da mu je jako žao zbog pogreške, ali to je normalno kod braniča. Što se tiče Eduarda, činjenica je da on nije bio na nivou, ali ja sam s njim i više nego zadovoljan."
"Sad su svi vidjela da Olympiakos nije Pušćja Bistra"
Dinamovcima nije drago što je Olympiakos slavio protiv Arsenala i tako se izjednačio po broju bodova s hrvatskim prvakom.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"Da ste me pitali prije utakmice, rekao bih da bih volio da dobije Arsenal. Ali sad kad je dobio Olympiacos svi su vidjeli da to nije "Pušćja Bistra".
Inter?
"Imaju jednog od najboljih trenera u ligi, skupili su puno bodova u zadnje vrijeme, odlično stoje i jako su dobro organizirana momčad koja nam može stvoriti probleme."
Nakon utakmice u Zaprešiću slijedi reprezentativna pauza i igrači Dinama će dobiti nekoliko slobodnih dana uoči nastavka prvenstva i Lige prvaka.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara