Liverpool prodan vlasnicima Red Soxa
Foto: AFP
UPRAVNI ODBOR Liverpoola pristao je na prodaju kluba tvrtki New England Sports Ventures. Amerikanci su Redse platili 350 milijuna eura, a najveći dio toga novca otići će na otplatu duga od 237 milijuna koji je Liverpool nagomilao i koji je opasno prijetio.
NESV je tvrtka koja u svom vlasništvu ima slavnu bejzbolašku momčad Boston Red Soxe, kao i 80 posto dionica NASCAR momčadi Roush Fenway Raicinga te regionalne kabelske televizije New England Sports Network.
Još uvijek aktualni suvlasnici slavnog kluba s Anfielda su Amerikanci Tom Hicks i George Gillett. Oni su pokušali sabotirati realizaciju dogovora smjenjivanjem vodećih ljudi Izvršnog odbora, Christiana Purslowa i Iana Ayrea. To je naglasio i predsjednik Izvršnog odbora Martin Broughton.
"Presretan sam što smo uspješno završili cijeli proces koji je bio dug i naporan. UO je odlučio prihvatiti ponudu NESV-a, njihova filozofija se temelji na pobjedama što su dokazali u Red Soxima. Sastajali smo se u Bostonu, Londonu i Liverpoolu nekoliko tjedana i jako sam impresioniran njihovom vizijom kluba. Uklanjanjem duga će nam omogućiti da još više investiramo u momčad. Razočaralo me samo što su vlasnici radili sve da ne dođe do prodaje", rekao je Martin Broughton.
Amerikanci Hicks i Gillet kupili su Liverpool u veljači 2007. za 250 milijuna eura, a nakon što su upali u financijske probleme za klub su tražili čak 800 milijuna, da bi zahtjev smanjili na 600 milijuna.