Larsson: Nije lako igrati kad vas čuva Robert Kovač
34-GODIŠNJA zvijezda Barcelone Henrik Larsson zadnji je put na Maksimiru igrao u dresu Celtica. Tadašnja Croatia slavila je s visokih 3-0. 8. listopada Larsson će ponovo kročiti na maksimirski travnjak, ali ovoga puta bit će u reprezentativnom dresu i igrati vjerojatno odlučujuću utakmicu za odlazak na SP.
"Sjećam se da je u Maksimiru za domaće tada igrao Prosinečki, koji je uz Bobana i Šukera, veliki hrvatski igrač." - prisjetio se švedski reprezentativac.
Iako njegova forma nakon ozljede ligamenta (druga takva u karijeri) još uvijek nije dostigla onu od prošlog ljeta kada je stigao u Barcelonu, svojom borbenošću pronašao je mjesto među pulenima Larsa Lagerbacka.
"Ostala nam je još jedna presudna utakmica u borbi za odlazak na SP. U Zagrebu će pasti konačna odluka. Neće biti lako nikome, iako sam uvjeren da će se obje reprezentacije naći u Njemačkoj. Moćne su i jedna i druga, a imaju i odlične trenere. Bila bi prava šteta da netko ne izbori vizu." - kazao je Larsson za Jutarnji list.
Ono čemu se švedski napadač, sasvim logično, nikako nije mogao načuditi bio je debakl naše reprezentacije na Malti.
"Potpuno neočekivano, nisam mogao vjerovati. Međutim, loš dan može se dogoditi svakome. Sada smo prvi u skupini, sve to lijepo izgleda, no ako ne preživimo Zagreb, sve pada u vodu. Istina je da ovakvim raspletom nismo prisiljeni juriti na tri boda i to je naša velika prednost." - tvrdi Larsson.
Ipak, sumnjamo da će hladni Švedi u Zagrebu krenuti defanzivno i da će se potpuno zadovoljiti neodlučenim rezultatom. U dosadašnjim susretima naša reprezentacija ostvarila je dvije pobjede, što zvuči lijepo kad znamo da se toliko međusobnih susreta i odigralo.
"Mislim da je vrijeme da smanjimo rezultat. No, ne opterećujemo se prošlim događajima. Potrudit ćemo se da odigramo što bolje, po mogućnosti konkretnije i opasnije nego u našem prvom kvalifikacijskom okršaju." - najavio je Larssom.
Zlatan Ibrahimović problem je broj jedan za našu obranu, no posljednjih dana ponovo se aktualizirala priča koja nema toliko veze s njegovim nogometnim umijećem.
"On je Šveđanin, bez obzira na to što su njegovi roditelji doseljenici. Odrastao je kao takav i tako se osjeća. Odličan je momak i pred njim je velika karijera." - tvrdi Larsson.
No, riječi pohvale stigle su i za neke naše reprezentativce.
"S Robertom Kovačom sam se najviše puta sreo. Inteligentan je, čvrst, nije lako kad on pazi na vas. I njegov brat Niko odličan je igrač." - kazao je Larsson novinaru Jutarnjeg lista.