Coventry i Fulham deklasirani: Chelsea i Manchester prvi polufinalist FA Kupa
NOGOMETAŠI Chelseaja prvi su izborili polufinale FA Cupa svladavši u četvrtfinalu na gostovanju drugoligaša Coventryja 2:0.
Chelsea je u vodstvo doveo Didier Drogba već u 15. minuti, udarcem ljevicom u desni gornji kut iz sredine kaznenog prostora, a pobjedu je potvrdio branič Alex u 72. minuti, udarcem glavom u donji desni kut nakon ubacivanja Ricarda Quaresme s lijeve strane.
Zanimljivo je spomenuti da je cijelu utakmicu za momčad sa Stamford Bridgea odigrao lijevi branič Ashley Cole, unatoč ranijem pijanom incidentu tijekom tjedna u kojem se sukubio s policijom i radi kojeg je završio u pritvoru, kao i da se na travnjak nakon teške ozljede vratio Ganac Michael Essien koji je odigrao zadnjih 25 minuta.
Podsjetimo Essien je propustio praktički cijelu sezonu radi teške ozljede koljena zadobivene u rujnu prošle godine u utakmici afričkih kvalifikacija za SP 2010. godine protiv Libije.
Manchester United deklasirao Fulham
Nogometaši svjetskog, europskog i engleskog prvaka Manchester Uniteda trijumfirali su 4-0 na gostovanju kod Fulhama u četvrtfinalnom dvoboju engleskog FA kupa. Sir Alex Ferguson odmarao je svoje udarne igrače poput Cristiana Ronalda, Berbatova, Giggsa i Scholesa, a opet je dobio prvorazrednu igru.
Škotov je sastav do pobjede predvodio vrlo dobri Argentinac Carlos Tevez, koji je zabio dva prva gola za goste, u 20. i 35.minuti. Posebno je atraktivan bio drugi, koji je Tevez s dvadesetak metara udaljenosti poslao u daljnje rašlje domaćeg vratara, iskusnog Australca Marka Schwarzera.
Lijepo je, za 3-0, također zabio Wayne Rooney u 50.minuti plasiravši udarac s ruba 16-erca opet u daljnji Schwarzerov kut. Konačan je rezultat postavio Ji-Sung Park u 81. minuti.
FA Cup, četvrtfinale:
Fulham - Manchester United 0-4 (Tevez 20, 35, Rooney 50, Park 81)
Coventry - Chelsea 0-2 (Drogba 15, Alex 73)
Totalsport
Foto:AFP