Đoković: Treba izbaciti linijske suce
NOVAK ĐOKOVIĆ lako je izbacio Kolumbijca Galana Riverosa u trećem kolu Roland Garrosa sa 6:0, 6:3, 6:2. Nakon meča najbolji tenisač svijeta kritizirao je suce i organizatore pariškog Grand Slama.
Đoković je smatrao da se krov treba zatvoriti prije meča jer je bilo jasno da će u jednom trenutku kiša prekinuti okršaj.
"Pitao sam supervizora zašto odmah ne zatvorimo krov. Kad je kiša počela, sudac u stolici mislio je da se može igrati. Razumio bih da nije bilo krova, ali ovo je upravo razlog zbog kojeg krov postoji. Mislim da smo zbog toga izgubili dosta vremena što je utjecalo na naš meč, možda i na još neki. Gubite vrijeme dok se krov zatvori, natopi se jedna strana terena i onda morate čekati. Da, mislio sam da je pogrešna odluka da se krov ne zatvori odmah", rekao je Đoković.
U drugom setu počela je jaka kiša, a sudac je odlučio ne prekidati igru dok se ne zatvori pomični krov. A to je trajalo, teren se smočio i Galan je u jednom trenutku proklizao i pao, a Đoković ljutito zatražio od suca da zaustavi meč. Kiša je poremetila stanje terena, a Đoković se priključio djelatnicima Roland Garrosa i pomogao im da ga urede za nastavak meča.
"Može se dogoditi da se netko poklizne, može se ozlijediti. Možda se preko televizije te stvari ne vide, ali za nas je to stvarno opasno. Ti supervizori dolaze provjeravati stanje terena u nekim običnim tenisicama. Ako već provjeravaš je li klizavo, onda barem obuci tenisice u kakvima smo i mi. To mi je malo kontradiktorno."
Ukinimo linijske suce
Đoković je s nedavno završenog US Opena izbačen jer je lopticom u ljutnji nenamjerno pogodio sutkinju. Sada se zalaže za ukidanje linijskih sudaca i da ih zamijeni tehnologija.
Uz svo moje poštovanje prema tradiciji i kulturi ovog sporta, kada je riječ o ljudima koji su prisutni na terenu uključujući i linijske suce, ne vidim zašto svaki turnir na svijetu u ovoj tehnološkoj eri ne bi koristio ono što smo imali u New Yorku na Mastersu. Tehnologija je puno napredovala, nema razloga da držimo suce na terenu. To je moje mišljenje. Istina, tehnologija je skupa, ali moramo napredovati i nema smisla više držati linijske suce. Skupljači loptica trebaju ostati, ali linijski suci ne."