Dinamu "čestitka" UEFA-e za nerede u Litvi
DINAMU je iz UEFA-e stigla "čestitka" u iznosu od 8 tisuća švicarskih članaka zbog navijačkih nereda protiv Ekranasa, a također je stigla i kazna od 6 tisuća švicarskih franaka zbog "dekora" na domaćim utakmicama.
"Molimo navijače da na ovaj način ne štete klubu, ne želim da ovo shvate kao kritiku, jer naši navijači su nadaleko nahvaljeni. Ovdje se radi o pojedincima, ali ja ne znam tko su te osobe, pa govorim u globalu. Ako voliš svoj klub, red je da se ponašaš korektno." - istaknuo je direktor Dinama Damir Vrbanović.
Direktor Dinama je govorio i o promjenama u sustavu natjecanja UEFA i Lige prvaka, budući da je postao član ekspertne skupine koja se bavi problematikom.
"Ove godine prodaja marketinških prava za Ligu prvaka porasla je čak 33 posto, od čega 70 posto otpada na vaneuropske zemlje. UEFA je shvatila da u rukama trži fantastičan proizvod, koji treba unaprijediti i učiniti dodatno atraktivnim. Kup UEFA ne smije zamjensko natjecanje za Ligu prvaka." - upozorio je Vrbanović.
Dinamov direktor je najavio promjene u formatu natjecanja naglasivši da bi se uskoro moglo igrati u sustavu šest grupa po šet klubova te da će se mijenati sustav kvalifikacija Kupa UEFA-e. Posebno se osvrnuo na koeficjent o čemu je baš on potegnuo pitanje u Nyonu.
Naglasio je da jaki klubovi iz jakih liga nose koeficjent saveza, a da klub koji nema nikakav značaj postaje odmah nositelj.
"Želim da se nositelji određuju samo po individualnim koeficijentima, što bi našim klubovima dodatno otvorila vrata." - dodao je.
Dinamov novi stadion do 2009. godine
UEFA zaoštrava standardizaciju uvjeta za igranje Lige prvaka i Kupa UEFA. Sljedeći tjedan predstavnici Dinama razgovarat s čelnicima gradske uprave o vizualnom izgledu novog Dinamovog stadion te obaviti završene pregovore.
U prosincu bi trebao biti raspisan natječaj za tvrtku koja će izvoditi radove, dok bi u veljači trebao biti sklopljen ugovor o koncesiji.
Vrbanović je najavio kako će se cijeli stadion vjerojatno rušiti i izgraditi potpuno novi, a do 2009. godine bi trebao biti gotov. Dinamo će dotad igrati na zamjenskom stadionu na Kajzerici.
D.R.,S.H.