"Dinamo light": Modri igrači moraju biti krvoločniji!
U ISTOM trenutku kad su spušteni zastori rukometnog cirkusa, Hrvatska je počela živjeti za veliki derbi.
> Skromni Subašić: Nerealno je očekivati da ćemo Dinamu uvaliti petardu
> Mikić: Dinamo i Hajduk utrkivat će se do posljednjeg kola
Iako iz oba "turska" tabora, Dinamovog i Hajdukovog, napominju da poljudski susret 22. veljače neće odlučiti prvaka konačno uzbudljive prvenstvene trke, dojam je da su promišljanja glavnih aktera potpuno suprotna. U zraku se osjeća nervoza, po Antalyji se Modri i Bijeli igraju skrivača, a Ante Miše i Marijan Vlak, svaki na svoj način, pripremaju ekipe za nogometnu feštu i dakako, muče se s različitim problemima.
Miše je nezadovoljan porazima od Rieda i Busana zagrmio da za derbi neće računati na mnoge igrače, poput Brkljače, Jerteca, Tičinovića, Linića i Aračića, dok Vlak emitira pozitivu atmosferu, ali od svojih igrača traži još više zalaganja. U Dinamovom taboru uigrava se formacija 4-2-3-1, jednaka onoj koju zagovara Hajdukov trener. No, dok Miše jasno i glasno proziva prekobrojne, Vlak skriva derbi-listu kao zmija noge.
Novinari, kojima su u Turskoj zabranjeni svi upiti nevezani uz Dinamo, kao i bilo kakva neformalna druženja s igračima, još jučer su očekivali Vlakov popis za poljudski derbi. Ostali su praznih papira.
Mada su Vlakove dvojbe nadaleko poznate; Hrgović - Ibanez, Balaban - Sivonjić, te vječna dilema Sammir - Morales (Callelo bi zajedno s Vrdoljakom trebao osvanuti u prvoj postavi na mjestu defenzivnog veznjaka), trener nije želio detaljno analizirati za javnost.
"Trebao sam iznijeti imena 15 ili 16 igrača koji konkuriraju za derbi, ali od svega ništa. Utakmica s Teplicama prolongirala je moju odluku.", kazao je Vlak, prisjećajući se pobjede koju je zapečatio Josip Tadić i dodatno zaoštrio konkurenciju u napad.
Upravo su oni igrači koje je Vlak stavio na tanak led pružili dobru partiju. Iako je primarna misao da su Modri ove zime pametno kupovali, tradicionalne dječke boljke i dalje su žive, pa tako novinari nisu vidjeli puno kreativnosti, agresije i kvalitetne završnice u Dinamovom napadu.
"Naš je najveći problem igra bez lopte i na tomw moramo poraditi. Bez problema s dobrim pasom dođemo 30 metara od protivničkog gola, ali onda ostaneo bez prave, energične završnice. Još uvijek smo Dinamo light, nismo dovoljno krvoločni. Napadači su okrenuti leđima od gola, a zna se što to znači. Ima vremena za ispravak i na tome ću inzistirati."
"Također ću inzistirati na udarcima prema golu, s udaljenosti od 20 metar od protivničkog gola moramo češće šutirati. Ti udarci moraju biti jači i kvalitetniji, do sada su po tom pitanju zadovoljili tek Morales i Vrdoljak", analizira Vlak.
D.R.
Foto: Index