Dinamo je najgori klub Lige prvaka ove sezone
Foto: GNK Dinamo
ČETIRI utakmice, nijedan bod, nijedan postignuti gol i čak 12 primljenih - tako izgleda Dinamov nastup u grupnoj fazi Lige prvaka ove sezone.
Dinamo je od sinoć, nakon što je od Seville izgubio sa 4:0, i statistički najlošija momčad u Ligi prvaka ove sezone. Jedini uz Club Brugge nema osvojenih bodova, ali su Belgijci za razliku od hrvatskog prvaka postigli jedan gol i primili dva manje.
Legia remijem s Realom prepustila dno Lige prvaka Dinamu
Do sinoć je najlošija ove sezone bila Legia s gol razlikom -12, no u Varšavi je poljska momčad napravila senzaciju i osvojila prvi bod protiv europskog prvaka Reala.
Ovo se dogodi kada se prodaju najbolji igrači, a zarađeni novac ne uloži u pojačanja
Nisu se bolje igre ni očekivale od Dinama koji je ovog ljeta zaradio silne milijune eura od UEFA-e, ali nije pojačao momčad već je prodao dvojicu najboljih igrača i prvog vratara. Mnogi smatraju kako je ovo najlošija Dinamova momčad u posljednjih 10 godina i uvjerljivo najlošija ikad u Ligi prvaka.
Dinamo nadmašio samog sebe
I zaista, ovaj Dinamo je lošiji čak i od onog dosad najlošijeg iz sezone 2011/12. Naime, tada je hrvatski prvak nakon četiri utakmice Lige prvaka protiv Reala (0:1), Lyona (0:2) i dva puta Ajaxa (0:2, 0:4) imao gol-razliku -9, što je bolje od gol-razlike momčadi koja danas nastupa u Ligi prvaka.
Podsjetimo kako je Dinamo prije šest godina grupnu fazu završio kao najlošija momčad ikad u Ligi prvaka s primljena 22 gola i postignuta samo tri, čime je nadmašio povijesno lošu sezonu Spartaka u najjačem europskom natjecanju kada Rusi također nisu osvojili niti jedan bod uz gol-razliku 1:18.
Može li barem ponoviti sezonu 2012/13 i osvojiti bod?
I u sezoni 2012/13 Dinamo je nakon četiri utakmice bio bez bodova i postignutih golova, a od kijevskog Dinama, PSG-a i Porta ih je primio deset. Ipak, u zadnjoj utakmici grupne faze i posljednjoj minuti utakmice protiv Ukrajinaca Ivan Krstanović je zabio iz jedanaesterca i donio prvi bod Dinamu u dvije sezone.
Hrvatski prvak je ove sezone jedan od osam klubova koji su već nakon četiri kola ostali bez šansi za prolazak skupine, a do kraja grupne faze očekuje ga domaća utakmica protiv Lyona i gostovanje u Torinu kod Juventusa pa se može očekivati još lopti u Livakovićevoj ili Šemperovoj mreži.