Dalić: Sharbinija ne prodajemo!
TRENER, sportski direktor i menadžer Rijeke, Zlatko Dalić, apsolutni je gazda kada je u pitanju kadrovska križaljka kluba s Kantride. Tako je Dalić oštro reagirao na napise i cifre koje se spominju u slučaju "Sharbini u Dinamo".
"Mi na Sharbiniju gradimo momčad za sljedeću sezonu, koja će biti poletnija, mlađa i svježija nego što je ova danas. Sharbini će imati jednu od ključnih uloga, on će pomoći da mladi igrači poput Pamića što prije sazriju, a njegove oscilacije su sasvim normalne. Njemu je ovo prva prava HNL sezona. S obzirom na svoju mladost, on je i više nego zadovoljio", rekao je za Index trener i sportski direktor Rijeke Zlatko Dalić.
Dalić je istaknuo kako im novac trenutno nije primaran i da ostali klubovi HNL-a mogu slobodno zaboraviti na mladog napadača.
"Nama je u ovom slučaju novac nebitan, jer nijedan klub u HNL-u nije spreman toliko novca izdvojiti, koliko realno Sharbini vrijedi. Novcem od njegove prodaje ne bi mogli kupiti nikoga, a ostali bi bez jednog od važnih igrača za budućnost kluba", dodao je Dalić.
Mladom Riječaninu prijeti suspenzija zbog bojkotiranja mlade reprezentacije.
"Sharbini je zbog svog postupka apsolutno zaslužio kaznu, ali novčanu. Kazniti igrača ne igranjem je čista glupost", zaključio je Dalić.
F.V.
Foto: Index