Dalić: Ova momčad ne zaslužuje psovke
VARTEKSOVCI su nakon duge dvije i pol godine uspjeli doći do pobjede nad Hajdukom. Predstava koju je obilježio mladi stoper Varaždinaca Kristijan Ipša ali i apatična igra Splićana, učvrstila je momčad Zlatka Dalića na trećem mjestu ljestvice, i što je važnije, povećala prednost nad Hajdukom na sedam bodova.
No, u Varaždinu neće dugo slaviti nove bodove, s obzirom da ih čeka uzvratna utakmica polufinala Kupa protiv Kamen Ingrada te prvenstveni izlet u Maksimir.
"Većina momčadi naše lige se u Maksimir ide braniti, postave bunker i nadaju se da će primiti što manje golova. Mi u toj utakmici nemamo što izgubiti i na taj način ćemo se postaviti. Sjećam se našeg prošlog susreta u Maksimiru, izgubili smo 1:0, ali bilo je jako tijesno." - kazao nam je trener Varteksa Zlatko Dalić.
Nakon uvjerljive pobjede nad (ne)prepoznatljivim Hajdukom optimizma u varaždinskom stožeru ne nedostaje, no Dalić neće dopustiti da igrači dobiju krila uoči utakmice koja ih može dovesti u poziciju da se bore za trofej.
"Za Kamen nema nikakvih kalkulacija, tu utakmicu moramo dobiti, naravno, ukoliko nam je stalo da uđemo u finale. Bit će to teška utakmica, Kamen je kvalitetna momčad, a ne zaboravimo da su odmarali nekoliko igrača samo za Kup. Sve u svemu, nadam se da ćemo izaći na teren u najboljem izdanju i učiniti sve što je u našoj moći da pobijedimo." - kazao je Dalić.
Kada smo ga pitali da nam prokomentira igru Hajduka u jučerašnjoj utakmici, Dalić je bio kratak i jasan.
"Igrali su koliko smo im dopustili. Za nas je to bila jako važna utakmica, s obzirom da ćemo upravo mi i Hajduk voditi bitku za treće mjesto. Sada imamo tu razliku od sedam bodova, to je bio cilj. Drago mi je što smo osvetili onaj poraz od 1:0 na našem terenu, kolo prije kraja osnovnog dijela prvenstva. Taj poraz teško nam je pao... Jučer smo, pak, bili uvjerljivo bolja momčad u svim segmentima igre. Moji igrači pokazali su veću sposobnost, znanje i organiziranost. Ipša je bio sjajan, ali me nije iznenadio. Radi se o kvalitetnom mladom igraču koji naporno radi. Ovo je velika nagrada za njegov trud." - osvrnuo se Dalić na subotnju utakmicu koju je u Varaždinu pratio rekordan broj gledatelja ove sezone, njih pet tisuća.
No, što je s dijelom navijača koje je Dalić oštro iskritizirao nakon utakmice s Kamen Ingradom?
"Nisam mogao vjerovati da su nas umjesto podrške s tribina, nakon tri uzastopne pobjede, dočekale uvrede. Igrali smo polufinale Kupa protiv Kamena i skupina navijača, iako ih ja ne bih tako nazvao, vrijeđala je moje igrače. Radi se o skupini pijanih mladića koji ni kartu ne žele kupiti. Za to je teško pronaći strpljenja ili razumijevanja, uostalom, moja momčad ne zaslužuje psovke. Da se nije dogodi taj incident, siguran sam da bi malo bolje odigrali utakmicu." - zaključio je trener Varteksa.
D.R.