Budan: Uopće ne sumnjam u pobjedu na Maksimiru
UOČI utakmice protiv Izraela hrvatska je nogometna reprezentacija suočena s napadačkim deficitom. Udarni dvojac Eduardo i Petrić za igru će, tvrdi izbornik Slaven Bilić biti spremni, ali pitanje u kakvoj formi s obzirom da su oba nogometaša zbog lakših ozljeda propustila posljednje utakmice svojih momčadi.
Otpao je i Dinamov Boško Balaban, zbog čega je u "pet do dvanaest" pozvan borbeni mladi Hajdukovac Nikola Kalinić, a jedan od onih koji je već neko vrijeme van terena je i Igor Budan. U razgovoru za Index Budan je najavio kako će za povratak na teren u punoj formi biti spreman do kraja mjeseca.
"Počeo sam s treningom, trčim i jedino još ne radim s loptom. Kroz dva tjedna bih trebao biti spreman za povratak u igri. Žao mi je što propuštam ovu utakmicu s Izraelcima, kao i početak sezone Serie A, ali što je tu je, ozljede su sastavni dio svakog sporta, a sezona je duga, bit će još dosta prilike za igru", komentirao nam je Budan, dobro raspoložen kao i uvijek.
Činjenica je da je Hrvatska bolja momčad
Usprkos svim problemima s ozljedama koje Hrvatska ima, a proteklih su se dana doista nagomilali, Budan ni najmanje ne sumnja u trijumf hrvatske reprezentacije na Maksimiru.
"Koliko god problema mi imali, činjenica je da je Hrvatska bolja momčad. Izuzetno smo motivirani, a u reprezentaciji ima dovoljno kvalitetnih igrača koji mogu nadoknaditi izostanak nas koji smo ozlijeđeni. Ne znam kakva je točno situacija s Eduardom i Petrićem, ali nadam se da će biti spremni. Sve i da ne budu, možda može uskočiti i Rakitić, polušpica ili špica nije velika razlika. Uostalom pozvan je i Kalinić, a vjerujem da bi, za reprezentaciju, ako zagusti dobro igrao i u obrani", veselo dobacuje Parmin napadač.
Prisjetio se Budan i prošle utakmice protiv Izraela. Bilo je to teško gostovanje, ali Hrvatska je ipak stigla do velike pobjede postavši tako prva reprezentacija nakon sedam godina koja se iz Tel Aviva vratila sa sva tri boda.
"Gostovanje u Izraelu bilo je doista teško, tek smo se okupili, put je bio naporan, a kako je dan ranije padala kiša nismo uspjeli ni odraditi pravi trening. No, usprkos svim uvjetima Hrvatska je slavila. Pokazali smo da smo bolja, borbenija ekipa i svaki igrač u ovoj reprezentaciji najviše priželjkuje taj odlazak na Euro", ističe Budan.
Publika kao veliki motivator
A ovoga puta Hrvatska se Izraelcima neće morati suprotstaviti u kotlu Tel Aviva, već u prepunom Maksimiru, a tribine zagrebačkih stadiona već su nebrojeno mnogo puta bile ne samo dvanaesti, nego i trinaesti igrač ove reprezentacije.
"Ovo je izuzetno kvalitetna, visoko motivirana reprezentacija, a to će u Maksimiru posebno doći do izražaja. Gledao sam prošlu utakmicu protiv Estonije kad smo od prve minute preuzeli potpunu kontrolu nad igrom. Ne moramo se brinuti da će doći do nekakvog opuštanja jer nam je odlazak na Euro svima velika prilika. Uopće ne sumnjam u pobjedu na Maksimiru", smatra Budan.
"Izbornikova podrška mi puno znači"
Iako je posljednje akcije reprezentacije morao propustiti, Budan je u stalnom kontaktu s reprezentativnim vrhom, a prije desetak dana posjetio ga je i izbornik Slaven Bilić.
"Izbornik mi je došao u posjet prije desetak dana i njegova mi podrška puno znači. Jasno je da se brine za svoje igrače, sve nas prati, posjećuje. Upoznao se s trenerom i vodstvom kluba, te se i kod njih raspitivao za mene. Uvijek je stajao uz mene i kad mi je došao u posjet pružio mi je punu podršku. Rekao mi je samo da se što prije oporavim i da računa na mene čim budem spreman", ispričao nam je Budan.
Pobjeda u utakmici protiv Izraela mogla bi Vatrenima dati i konačnu potvrdu plasmana na Euro, ukoliko Engleska u srijedu 17. listopada Moskvu napusti s bodovima. Ali to je u cijeloj priči manje bitno.
"Nema smisla razmišljati o tome što će napraviti Rusi i Englezi. Moramo se skoncentrirati samo na pobjedu u idućoj utakmici", kaže Budan, koji u nastup Hrvatske reprezentacije na Europskom prvenstvu u Austriji i Švicarskoj ni najmanje ne sumnja.
P.V.
Foto: I.L.