Brazil izbacio Poljake s odbojkaškog SP-a
Foto: AFP
ŠOKANTNI se rasplet dogodio u "skupini smrti" druge faze razigravanja po skupinama Svjetskog prvenstva za odbojkaše u Italiji. Od natjecanja su se oprostili Poljaci.
Jedni od favorita za naslov, aktualni europski prvaci, odnosno svjetski doprvaci iz 2006. godine, izgubili su u petak i drugi dvoboj u skupini N. Ovaj su put u Anconi bolji bili njihovi ponajveći europski rivali Bugari pobijedivši s uvjerljivih 3:0 (25-22, 25-18 i 25-17).
U četvrtak su od Poljaka bolji bili, također s uvjerljivih 3:0, svjetski prvaci Brazilci.
Poljska se tako nakon uvodne tri pobjede u prvoj fazi igranja po skupinama oprašta od natjecanja. Bugari i Brazilci nastavit će ga iz skupine N te će njihov sutrašnji dvoboj biti tek revijalne prirode.
Sve tri reprezentacije iz skupine N nositeljice su medalja s posljednjeg Svjetskog prvenstva u Japanu.
SP odbojkaša, 2. krug, 2. kolo, skupina N:
Bugarska – Poljska 3:0
Redoslijed: 1. Brazil 1-0, 2. Bugarska 1-0, 3. Poljska 0-2