Bilić: Stalno gledamo u nebo
DANAŠNJA, treća po redu press konferencija u Splitu naše reprezentacije, prošla je u znaku kiše koja je cijelo jutro padala nad gradom podno Marjana.
>>> Rakitić: Nisam došao u Split da bi sjedio na klupi
Izbornik Slaven Bilić otvorio je druženje s novinarima, nakon što je HNS potpisao sponzorski ugovor s Gavrilovićem, istaknuvši bojazan od kiše u srijedu.
"Mi smo spremni, samo stalno gledamo nebo i molimo se da ne padne kiša jer zaista očekujemo spektakl. Imamo sreće što su svih naših dvadeset igrača u punom pogonu i da su svi zaista zdravi, a to je uistinu rijetkost. S nestrpljenjem očekujemo utakmicu te iako smo puni respekta prema protivniku, znamo koliko vrijedimo", rekao je Bilić.
Sinoćnje zalaganje igrača na treningu Bilića puni velikim optimizmom
"Na jučerašnjem treningu igrači su bili uistinu fantastični, puni želje, organizacije i odgovornosti. Ne mogu vam još otkriti početnu momčad, jer danas još imamo jedan trening, nakon kojega ću tek odlučit o prvotimcima. Nije da imam neke posebne dvojbe, već imamo jednu konstantnu veliku konkurenciju. Ima igrača koji inače ne igraju u prvoj momčadi reprezentacije, a u posljednje vrijeme igraju izvanserijski za svoj klub pa možda njima dam šansu", napomenuo je izbornik.
Bilić je posebno ponosan na širinu kvalitetnog kadra koju posjeduje naša reprezentacija
"Moja najveća sreća, što je i najveća snaga ove selekcije, jest to što mi nemamo samo 11 kvalitetnih igrača, već njih petnaestak koji ravnopravno konkuriraju za prvu momčad. Dakle, kvalitetna širina je naša najveća kvaliteta. Sada je situacija utoliko zahtjevnija za mene, jer su nam po prvi put baš svi igrači na dispoziciji", ističe Slaven Bilić.
Na upit da istakne svoje najdraže igrače Nizozemske, Slaven odgovara: "Meni je najdraža ona generacija iz 1988. godine, koja je pokorila Europu, a posebno onaj trojac Milana koji je briljirao u to vrijeme: Van Basten, Gullit i Rijkaard".
Plete: Malo sam sazrio
Reprezentativni vratar Stipe Pletikosa potom je istaknuo kako se odlično osjeća kod kuće u Splitu te kako jedva čeka da utakmica napokon krene.
"Uvijek se lijepo vratiti kući, to je poznato. Jedino se nadam kako će se vrijeme popravit do utakmice pa će spektakl biti zagarantiran. Znate, uvijek kada sam se prije vraćao na Poljud igrati utakmice, više me zanimalo što se događa na tribinama nego na utakmici. Sada sam malo sazrio i nadam se da ću se u potpunosti koncentrirati na događanja na terenu", rekao je Stipe Pletikosa.
Stipe je potom i kratko prokomentirao reprezentaciju Nizozemske.
"Nizozemci su vrlo opasni, iako im ne dolazi prvi napadački tandem Van Nistelrooy - Van Persie. Siguran sam da će oni pronaći kvalitetne zamjene, jer tradicionalno uvijek imaju iznimne napadače. Po meni možda i najbolje na svijetu", dodao je Pletikosa.
Za kraj Pletikosa je spomenuo kako je također veliki fan nizozemskog trojca Basten - Gullit - Rijkaard te pogotovo Milana.