Bilić: Ne trebamo dodatne napadače
Foto: Ronald Goršić / Cropix
SLAVEN BILIĆ je današnju pressicu u Čatežu počeo s "ranjenicima". Izvijestio je novinare kako je Nikica Jelavić danas operiran i da ga čeka tri mjeseca oporavka. Situacija sa Strinićem je puno bolja i Hajdukov bek bi do četvrtka trebao biti u punom pogonu.
> Eduardo: Neka o Sammiru odlučuju Bilić i Marković
"Zvao je profesor Nemec i rekao da je Jelavić operiran i da je sve prošlo u redu. Očekuje ga tri mjeseca do povratka u punu spremu. Želimo mu što brži oporavak. Strinić je također ozlijeđen. Nije ništa puklo. Nije trenirao jučer, niti danas, a vjerojatno neće niti sutra. No ako se sve bude odvijalo prema planu, u četvrtak će trenirati i konkurirat će za sastav u subotu. Njegovo stanje je optimistično. Ostalo je sve super", objasnio je izbornik u uvodu dodavši plan rada:
"Jučer smo odradili trening regeneracije. Momke sam podijelio na dvije momčadi koje su međusobno igrale. Danas ćemo još odraditi trening u teretani i popodne normalan trening u 16. Cijeli tjedan će se raditi po istom planu."
Na upit bi li mu sada i Manuel Pamić dobro došao, Bilić odgovara:
"Rekao sam zadnji put: nismo radili popis za Izrael dan prije nego je Manuelu skinuta suspenzija. On je rađen na temelju više utakmica, praćenja i razgovora s igračima i unutar stožera. Kako je Manuel imao suspenziju, nismo ga tako revno pratili kao ostale igrače i zato nije pozvan na ove dvije utakmice. On nam je zanimljiv igrač, a ja sam i potencirao priču o skidanju suspenzije, no Izrael je jako bitna utakmica za nas. Ne možemo zvati igrače koji nisu bili s nama dugo vremena."
Ukoliko se Strinić ne oporavi, opcija je i Bartulović.
"Ako bude Strinićeva ozljeda takva da se ne može vratiti do četvrtka, otvara se nekoliko kombinacija na poziciji tog lijevog beka. Bartulović je sigurno jedan od igrača koji je tu pozvan i koji će konkurirati."
Neovisno o situaciji s napadačima, ali i Strinićem, Bilić je odlučio ne zvati dodatan kadar. "Sigurno se više neće nikoga zvati. Jučer smo trenirali i nakon treninga smo zaključili da su nam ova četiri napadača dosta za Izrael", zaključuje Bilić.