Bilić: Andora nije nikakvo mjerilo
"NE MOŽEMO reći da nas ne zanima kako igraju naši protivnici u skupini, nismo u takvoj situaciji, ali ipak smo zadovoljni", komentirao je Slaven Bilić utakmicu na Wembleyju u kojoj su Englezi "na nož" slavili protiv Ukrajine. "Srećom, danas nismo u takvoj poziciji kao što smo bili 1997. kad smo ovisili o rezultatu Grčke i Danske. Put prema drugom mjestu nam je širom otvoren, a ni prvo nije nemoguća misija", rekao je Slaven Bilić na konferenciji za novinare u zagrebačkom hotelu Sheraton po povratku iz Andore, gdje je hrvatska reprezentacija igrala u "krnjem" sastavu.
Nitko nije upao u reprezentaciju, niti iz nje ispao
"Drago mi je da su se Klasnić i Dudu vratili golovima, to je za njih dvojicu jako bitno", rekao je izbornik i dodao kako je vrlo teško davati neke prognoze u ovom trenutku jer se ne može na osnovu utakmice protiv Andore, koja je ipak nogometni liliputanac, tražiti sastav koji će istrčati protiv Ukrajine, u utakmici koja bi trebala biti presudna etapa u utrci za drugo mjesto i dodatne kvalifikacije. "Nedostajao nam je Modrić, to je igrač koji uvijek radi razliku. Ali nismo mi takva momčad da ovisimo samo o njemu. Hrvoje Čale nije bio loš, ali nije pokazao ništa posebno. No, opet kažem, ne može se to procijeniti protiv Andore. Ako nastavi igrati u dobroj formi, dobit će poziv i za ostale utakmice", komentirao je Bilić i dodao kako svi igrači sigurno znaju što su dobro napravili, a što loše.
"Mogu reći da iz sastava nitko nije ispao, niti u njega upao. Nije bilo dobro, to treba priznati, ali isto tako treba reći da situacija još nije zabrinjavajuća. Utakmica protiv Ukrajine i dalje je daleko, imamo vremena za pripreme i nećemo se opterećivati nešto lošijom predstavom protiv Andore", rekao je Bilić, ali ipak istaknuo kako je jučerašnje prvo poluvrijeme bilo najbolje koje je njegova reprezentacija protiv Andore ikad odigrala.
"Igrači su iz moje gestikulacije sigurno shvatili kako želimo da prestanu divljati"
Na utakmicu protiv Andore veliku su mrlju bacili navijači, koji su bakljadom gotovo izazvali prekid. U tri su navrata baklje letjele u teren. "Bilo nas je strah prekida, sudac nam je rekao da o tome razmišlja. To bi za nas bila katastrofa. Pokušavali smo smiriti navijače, ali nismo mogli s njima razgovarati jer su bili na litici iznad nas, udaljeni dvadeset metara. No, prema mojim su gestikulacijama sigurno shvatili da želimo da prestanu raditi nerede", kaže Slaven Bilić.
J.C.
Foto: Index