Bayern igračima reže plaću
Totalsport
Foto:AFP
NOVI Bayernov direktor Christian Nerlinger najavio je u intervjuu za Kicker da će bavarski nogometni klub u 2010. godini krenuti u akciju rezanja igračkih plaća.
"Pokušat ćemo smanjiti plaće igrača. Primanja su ionako dosegla plafon. Vrijeme je da počnemo misliti zdravorazumski. Odnosi se to i na igrače, koji moraju shvatiti da svako produženje ugovora ne uključuje automatski i povišicu", najavio je Nerlinger nepopularan ali izgledan potez.
Nije dobro, zaključuju u Kickeru, kad na kresanje ugovora pomišljaju u najboljem i najbogatijem njemačkom klubu, koji je tijekom prošle natjecateljske sezone prihodovao 268.7 milijuna eura.
I ove su sezone Bavarci trošili puno: Marija Gomeza doveli su iz Stuttgarta za 35 milijuna eura, a Arjena Robbena iz Reala za 24.
Da se klub u kojem nastupaju Danijel Pranjić i Ivica Olić prema svim igračima ipak neće odnositi jednako nasljednik Ulija Hoenessa na menadžerskoj funkciji dao je naslutiti odgovarajući na pitanje o Francku Riberyju.
"Ne mora to značiti da će Ribery otići. Svaki ćemo slučaj ionako sagledati individualno."
Najavio je Nerlinger da će pregovore s Riberyjem oko produžetka ugovora, koji istječe u ljeto 2011. godine, započeti na proljeće. Nagovještaji Riberyjeva menadžera o odlasku ne brinu bivšeg veznjaka Bayerna, dortmundske Borussije i Glasgow Rangersa.
"Ribery i njegov menadžer nisu jedna te ista osoba."