Balaban: Čekam priliku u reprezentaciji
BOŠKO BALABAN igra možda najbolju sezonu otkako je krajem 2003. potpisao za belgijski Club Brugge, a u dosadašnjih 16 prvenstvenih susreta zabio je čak 11 golova, te je trenutno drugi strijelac Jupiler lige.
U posljednjoj utakmici protiv Standard Liegea Balaban je postigao dva pogotka, no čak ni to nije bilo dovoljno da Brugge, koji je vodio i 3-0, pobijedi u utakmici, koja je završila rezultatom 4-4.
"Nisam zadovoljan. Očekivali smo pobjedu, kao i u svakoj drugoj utakmici, ali utakmica traje 90 minuta i na kraju su uspjeli izjednačiti" - razočaran je bio Balaban rezultatom.
Njegov Brugge nalazi se trenutno pri vrhu belgijske lige, no za klub koji svake sezone u prvenstvo ulazi s jednim ciljem, a taj je osvojiti ga, treće mjesto nikako nije zadovoljavajuće, što je Balaban i potvrdio: "Zaostajemo tri boda za Anderlechtom, odnosno šest bodova za Genkom. U upravi kluba vlada nezadovoljstvo, jer cilj je osvajanje prvenstva ili barem drugo mjesto".
"Svojom igrom sam zadovoljan. Bilo je puno ozljeda, a i sad sam fizički spreman samo za sat vremena igre. Drugi sam strijelac lige, još nekoliko golova bilo bi idealno, ali ni ovo nije loše."- komentirao je Balaban svoj dosadašnji učinak u razgovoru za Index.
28-godišnji napadač možda igra sezonu karijere u klupskom nogometu, no u reprezentaciji je zamijenjen mlađim igračima, a nije mu pomoglo niti kad je prije utakmice s Rusijom "zaružio" s Olićem i Srnom na narodnjacima.
"Nemam što zamjerati izborniku, on odlično obavlja svoj posao. Potisnut sam na klupu, ali igramo savršen nogomet i mogu samo pošteno raditi i čekati svoju šansu." - osvrnuo se hrvatski reprezentativac na stanje u nacionalnoj vrsti.
Kako se obično, čim netko od naših nogometaša odigra dobru sezonu ili dio sezone, počnu širiti priče o transferima, pitali smo Balabana ima li kakvih naznaka da bi se on mogao preseliti iz Belgije u neku jaču ligu.
"Ima svega, ali zasad nije ništa aktualno i mnogo toga ovisi o klubu. Ako će me oni htjeti prodati, onda ću otići, ali zasad ne razmišljam o tome. Izuzetno sam zadovoljan u Bruggeu i namjeravam ostati ovdje još dvije godine, koliko mi traje ugovor" - oprezno je odbio razgovarati o odlasku iz Belgije, vjerojatno poučen neugodnom epizodom u Aston Villi.
M.Č.