Ančić korak bliže Šangaju
MARIO ANČIĆ u 2. kolu turnira u Parizu Masters serije pobijedio je Kristofa Vliegena rezultatom 2-1 u setovima, te se tako približio nastupu na šangajskom Mastersu.
Malo je nedostajalo da se "prokletstvo" Bercya nastavi. Malo je nedostajalo da i u trećem pokušaju, možda i najvažnijem u karijeri, Ančić u Bercyu ostane praznih ruku.
Nakon što je izgubio prvi set sa 6-3 i nakon što je Belgijanac Kristof Vliegen, igrajući nevjerojatan tenis, došao do dvije vezane break lopte kod 4-4 u drugom setu, činilo se da meč odlazi u nepovrat.
No, Mario je odjednom pronašao put da probije Vliegenov retern koji je funkcionirao kao tvrđava. Od tog trenutka krenula je serija Ančićevih prvih servisa koji su ga vratili u meč.
U naredna dva servis gema i tie breaku, Ančić nije promašio gotovo ni jedan prvi servis. Proradio je i retern, a tek u tie breaku vidjeli smo pravog, agresivnog Ančića.
Mario je gospodario situacijom. Break u 4. gemu, ostvaren pritiskom na mreži, stavio je Maria u pobjedničku poziciju i teško se mogao vidjeti Vliegenov povratak u meč. Sve konce je u svojim rukama držao Ančić.
Čak i kada je Mario servirao za meč pri rezultatu 5-3, a Belgijanac došao do 15-40, Ančiću ruka nije zadrhtala. Ponovno je odlučnom, napadačkom igrom priveo meč kraju.
Treba reći da je Vliegen u trećem gemu drugog seta tražio pomoć masera zbog bolova u trbušnim mišićima, no to u konačnici nije bitno utjecalo na njegovu igru.
M.J.