"Ajax ima puno sreće"
MASSIMILIANO ALLEGRI nije previše impresionirani s momčadi koja je u četvrtfinalu Lige prvaka sjajnom igrom izbacila njegov Juventus, a nakon pobjede kod Tottenhama u prvoj polufinalnoj utakmici (1:0) je na pragu finala Lige prvaka.
Komentirajući na talijanskom Skyu drugu polufinalnu utakmicu, Barcelona - Liverpool (3:0), razloge uvjerljivog poraza Redsa, iako su igrali bolje od Barcelone, usporedio je s onim zbog čega je Juventus na domaćem terenu izgubio od Ajaxa (2:1) i ispao:
"Ako ste pogledali lica igrača Liverpoola, bilo vam je jasno da ne mogu podnijeti pritisak situacije i važnost utakmice koju igraju. Mi smo na sličan način poraženi i ispali smo od Ajaxa, jer smo primili gol i onda se prepali. Trebalo nam je 37 minuta da Ajaxu uputimo prvi udarac na gol, a u drugom poluvremenu uzvrata bojali smo se poraza i to nam se na kraju dogodilo. Teško je to objasniti."
Allegri zato zna objasniti Ajaxov senzacionalni pohod do praga finala Lige prvaka: "Ajax je dobra momčad, ali i s jako puno sreće. Nas su prošli kada smo bili bez pet igrača, nakon čega su pobijedili Tottenham kojem nisu igrala dva najbolja napadača."