ZUSVDDRH priprema dva proglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U priopćenju što ga je potpisao predsjednik Zajednice Ivo Jelić kaže se i kako su odlučili osnovati koordinaciju braniteljskih udruga na razini države te da se jedan proglas objavi zbog nezadovoljstva moralnim i gospodarskim stanjem u državi, a drugi zbog "nezadovoljstva načinom pregovaranja o ulasku u EU i odnosa vlasti prema zaštiti vrijednosti Domovinskog rata".
Tajnik Zajednice Frane Rogulj kazao je u telefonskom razgovoru za Hinu da će proglase objaviti 18. ožujka, kad će se znati počinju li pregovori za ulazak Hrvatske u EU ili ne. Rogulj kaže da su o tome vodili računa kako im se ne bi prigovorilo da otežavaju situaciju prije tog nadnevka.
Na pitanje zašto osnivaju koordinaciju kad jedna već postoji, Rogulj je odgovorio da tu predvodi Đuro Dečak, a "s njegovim radom i tom koordinacijom nismo zadovoljni". "Vlada nas nikada ne zove i ne izvješćuje o novim zakonskim prijedlozima niti je zanima naše mišljenje, nego zovu samo Dečka i Merčepa, a ono što oni zastupaju nije stajalište baze", kazao je.
Glede proglasa objasnio je da će jedan govoriti o "borbi protiv hrvatskih pljačkaša, a drugi o tome da branitelji ne žele puzeći u Europu".
(Hina) xmerc ydd
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara