Udružuju se OMV i Verbund
OMV I EUROPI, i Verbund, austrijski dobavljač električne energije s rasprostranjenim aktivnostima u cijeloj Europi, potpisali su ugovor o stvaranju nove energetske grupe sa sjedištem u Beču.
Cilj obiju kompanija je da se spoje kao ravnopravni partneri, proporcionalno njihovoj stopi povrata od ulaganja (60/40). Taj će spoj stvoriti vodeću integriranu energetsku grupu s potencijalom rasta u centralnoj Europi.
Uz tradicionalni učinak sinergije, nova će grupa spojiti proizvodnju, transport i trgovanje s nekoliko tipova energije (naftom, plinom i električnom energijom), nadopunjavati će konačne resurse s obnovljivom hidroelektričnom energijom, omogućiti proizvodnju električne energije iz plina te osigurati veću održivost i sigurnost opskrbe.
Realizacija ovog novog energetskog rješenja može se očekivati pred kraj 2006. godine, a ovisi prvenstveno o suglasnosti austrijskog parlamenta, sastanku dioničara OMV-a te tijela nadležnih za tržišno natjecanje.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati