U Novom Sadu pretučena tri glumca
U NOĆI sa ponedjeljak na utorak u Novom Sadu su pretučen tri glumca koji trajnim boravkom u novosadskom Kazalištu mladih prosvjeduju tražeći smjenu aktualnog direktora kazališta Tomislava Kneževića, javlja srpska agencija Beta.
Glumci Emil Kurcinak, Dragan Zorić i Zoran Andrejin su pretučeni u kazalištu oko 2 sata u noći dok su se spremali na počinak. Njih trojica s nekolicinom ostalih kolega već 4 mjeseca štrajkaju tražeći direktorovu smjenu, a u kazalištu spavaju na smjenu.
Pretukla ih je skupina od 15 mladića koja ih je napala u zgradi kazališta, a nakon što su uspjeli pobjeći nasilnici su ih hvatali po centru grada. Napad je počeo povicima napadača koji su glumcima govorili "marš van". Nakon toga su počeli uništavati njihove osobne stvari te su nasrnuli i na glumce.
Knežević i dvojica političkih dužnosnika, Miroljub Lješnjak iz Demokratske stranke Srbije i Igor Mirović iz Srpske radikalne stranke, viđeni su rano jutros u novosadskoj policijskoj postaji.
Novosadska policija je potvrdila događaja, te je u priopćenju rečeno da su glumci ozlijeđeni i upućeni na liječnički pregled. Zgradu kazališta je kasnije "zauzeo" direktor Knežević koji je zaključao vrata i zabranio ulazak bilo kome.
Iako su gradske vlasti u prošlosti pokazale načelno zalaganje za rješenje problema na relaciji Knežević - glumci, to se do sada nije dogodilo. Zbog toga su se glumci odlučili na zauzimanje kazališta i prosvjed kojim traže odlazak direktora.
Knežević to odbija, a gradske vlasti pod čijom se ingerencijom kazalište nalazi, do sada nisu posredovale u rješavanju problema. Hoće li tako i ostati tek će se vidjeti.
I.K.
Foto: Pozorište mladih
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati