Suradnja Instituta "Ruđer Bošković" i Podravke
NAJVEĆA hrvatska znanstveno-istraživačka ustanova, zagrebački Institut Ruđer Bošković, i koprivnička Podravka d.d. potpisali su sporazum o znanstvenoj i stručnoj suradnji.
Ovim dokumentom Podravka i Ruđer pozivaju se na razvoj suradnje na zajedničkim projektima u svim segmentima djelovanja u kojima se njihove aktivnosti i interesi preklapaju. Također, njegova je namjera povezati akademske znanstvenike i stručnjake iz privrede te time pospješiti aktivno uključivanje hrvatske znanstvene zajednice u snaženje hrvatskog gospodarstva i razvoj na znanju utemeljenih proizvoda.
Budući da je zamišljen prvenstveno kao dugoročan strateški dokument, sporazum je sklopljen na neograničeno vrijeme. Za uspješno ostvarivanje ovog značajnog hrvatskog znanstveno-gospodarskog poduhvata biti će zaduženo zajedničko povjerenstvo dvaju supotpisnika koje će planirati, koordinirati i ocjenjivati sve pokrenute aktivnosti.
U nazočnosti visokih izaslanstva obiju strana, ugovor su potpisali Darko Marinac, predsjednik Uprave Podravke d.d., i prof. dr. sc. Mladen Žinić, ravnatelj Instituta Ruđer Bošković.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati