PREDSJEDNIK MESIĆ PRIMIO IZASLANSTVO STUDIJA DIZAJNA
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Zgrada u Frankopanskoj ulici u kojoj se nalaze gotovo od osnutka, vraćena je vlasnicima, pa se Studij idućeg tjedna mora iseliti premda još uvijek nema nove lokacije za njihov smještaj. Inače, nema nezaposlenih diplomanata s tog studija, jer studente već na trećoj godini izabiru reklamne agencije i tvrtke, stoji u priopćenju.
"Ova je situacija samo posljedica položaja koji dizajn ima u našem društvu" kazao je voditelj Studija prof. Stipe Brčić, naglasivši da se takvo što nikad ne bi dogodilo da dizajn ima svoje mjesto u Hrvatskoj. "Dizajn je u nas ostao strana riječ. On se u svijetu ne doživljava kao umjetnička disciplina, već kao pokretač gospodarskog razvoja", rekao je predsjednik Hrvatskog dizajnerskog društva Boris Ljubičić.
Predsjednik je izvješćen da 1. listopada 2004. počinje nova školska godina, a da studenti, njih 150, još uvijek ne znaju hoće li studij nastaviti na istoj adresi i hoće li nastava uopće početi.
Predsjednika Mesića su izvijestili o kampanji koju su pod nazivom "Hrvatska treba dizajn" prošlog tjedna pokrenuli dizajneri, kao i o obećanju ministra Primorca da će u roku 20 dana pronaći rješenje za njihov problem.
U izaslanstvu su bili predsjednik Hrvatskog dizajnerskog društva Boris Ljubičić, voditelj studija dizajna prof. Stipe Brčić i studenti dizajna Mia Kovačić, Tena Letica, Vedrana Vrabec, Samir Šećerkadić i Elvis Tomljenović.
Uz predsjednika Mesića bila je savjetnica Predsjednika za kulturu i šport Maja Kocijan.
(Hina) pp yln
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara