POČEO ARAPSKI SUMMIT O IRAKU
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Na jednodnevnom summitu 22 zemlje članice Arapske lige pokušat
će pronaći mirno rješenje krize i očekuje se da će ponoviti svoje protivljenje ratu u Iraku.
Međutim, analitičari govore da arapskim državama nedostaje moći da bi utjecale na Irak ili SAD čak i ako prevladaju razlike među svojim podijeljenim članicama, od kojih su neke saveznice SAD i dopuštaju razmještanje američkih vojnika na svom teritoriju, a neke Washington optužuje da sponzoriraju terorizam.
Arapske države strahuju od posljedica rata, odnosno njegova utjecaja na regionalnu i domaću stabilnost kao i na gospodarstvo, ali analitičari tvrde da one imaju ograničenu mogućnost da pokažu svoje neodobravanje.
Proizvođači nafte jasno su rekli da neće koristiti naftu kao oružje, niti će američke saveznice koje se oslanjaju na podršku i zaštitu SAD-a pokušati izvršiti utjecaj izbacivanjem američkih snaga, ističu analitičari.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati