Počelo suđenje za trostruko ubojstvo i palež u neboderu u Rijeci
SUĐENJE Ivanu Dvorskom (21), Luki Obrovcu (22) i Reneu Ljubojeviću (20) za trostruko ubojstvo i palež u neboderu u Rijeci, započelo je izjavama optuženih, koji su se izjasnili da se ne osjećaju krivima.
Trojka je optužena i zbog sumnje da su paljenjem stana u kojemu su 13. ožujka pronađena karbonizirana tijela Đania Vukoše (42), Mirijam Švaljek (20) i Benita Vukoše (73), pokušali prikriti tragove, a zbog paljenja vatre će odgovarati i za dovođenje u opasnost života i imovine. Osumnjičene je policija pronašla dva dana nakon ubojstva, i sada im prijeti kazna od 40 godina zatvora.
Osim njihovog izjašnjavanja, na današnjem su ročištu svjedočili stanari nebodera riječke četvrti Gornja Vežica, a sutkinja Županijskog suda u Rijeci, Ika Šarić, čitala je zapise s policijskih očevida. Suđenje će se nastaviti sutra.
Državno odvjetništvo ih tereti da su 13. ožujka upali u stan na 12. katu u kojem je stanovao Đani Vukoša sa svojom djevojkom Mirjam Švaljek i ocem Benitom Vukošom. U tom su cilju pripremili pištolj, razradili plan i podijelili zaduženja.
Đani se pokušao obraniti, ali ga je jedan od trojice ubo mačem u leđa, a drugi pucao iz blizine u glavu i prsa. Nakon toga, hicima u glavu ubijena je i Mirjam Švaljek, koja je pljačkašima donijela novac i tablete Heptanona, što su tražili.
Zadnji je ubijen Benito Vukoša, hicem u glavu i hicem u predio srca. Nakon ubojstva otišli su iz nebodera, ali su se nakon kraćeg vremena vratili kako bi uklonili tragove te su zapalili stan, svjesni da stanari spavaju u toj zgradi, i pobjegli.
A.B.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati