Od summita u Egiptu očekuje se prekid nasilja
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Na sastanku koji bi mogao biti ključan za uspjeh summita, izraelski premijer Ariel Sharon razmotrio je s najvažnijim ministrima u svojoj vladi povlačenje izraelskih snaga sa Zapadne obale, oslobađanje palestinskih zatvorenika i moguću amnestiju za tražene militante.
"Nadam se da će biti objavljena službena deklaracija o prekidu vatre ili prekidu svih oblika nasilja", rekao je za Vojni radio zamjenik premijera Shimon Peres govoreći o svojim očekivanjima od povijesnih pregovora u egipatskom ljetovalištu Šarm el-Šeiku u utorak.
Palestinski ministar Saeb Erekat rekao je kako bi summit smatrao uspješnim kada bi na njemu obje strane proglasile prekid nasilja.
Sharon i Abas posljednji su se put sastali u lipnju 2003. na summitu u Jordanu kada je mirovni plan prihvaćen, no njegovu provedbu blokiralo je nasilje. Plan predviđa uspostavu neovisne palestinske države. Abas je u to vrijeme bio palestinski premijer.
(Hina) xzt ydv
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati