NIGERIJA:TAOCI POČELI NAPUŠTATI NAFTNE PLATFORME
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Preostalih 90 stranaca i oko 170 nigerijskih zaposlenika, koji također nisu mogli napustiti platforme, bit će, kako se očekuje, prebačeni na kopno nakon što je u petak sklopljen sporazum između američkog vlasnika Transoceana i Sindikata radnika u naftnoj industriji.
Jedan od oslobođenih radnika, Britanac Paul Baker, rekao je novinarima da mu je život bio ugrožen, ali da su "svi dobro i samo žele ići kući".
Uključujući otmičare, na platformama je bilo 370 ljudi. Nigerijska mornarica je poslala dva broda do platformi što je izazvalo strahovanja da će se oružane snage umiješati kako bi riješile krizu.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati