MOL nudi malim dioničarima 2800 kuna po dionici jer želi postati većinski vlasnik Ine!
Foto: Arhiva
MAĐARSKI MOL namjerava postati većinski vlasnik Ine! Svoju namjeru MOL je službeno objavio na Budimpeštanskoj burzi. U priopćenju se navodi da MOL namjerava kupiti 800,910 dionica Ine za koje malim dioničarima nude 2800 kuna po dionici.
Mađari ističu da je to vrlo velikodušna ponuda s obzirom da se u priopćenju navodi da je realna vrijednost svake dionice 900 kuna. MOL podsjeća kako su mali dioničari u Hrvatskoj već imali priliku prodati svoje dionice Mađarima 2008. godine, a sada pružaju novu priliku onima koji se ranije nisu odlučili na takav potez. "Većina malih dioničara Ine su zaposlenici ili bivši zaposlenici te firme ili privatne osobe koje su kupile dionice na javnoj dražbi", navodi se u MOL-ovoj objavi.
MOL će tijekom naredna dva tjedna kontaktirati male dioničare Ine sa svojom generalnom ponudom i dati im sve potrebne instrukcije kako da je prihvate, uključujući rok trajanja ponude i opis kupoprodajnog procesa. Mali dioničari trenutno imaju osam posto dionica Ine.
Hrvatska vlada, podsjećamo, drži 44 posto, a MOL 47 posto Ininih dionica. Ukoliko MOL uspije ostvariti najavljenu transakciju (za koju tvrde da je sasvim u skladu s hrvatskim zakonima), Mađari će postati većinski vlasnik Ine.
Cijena Ininih dionica na Zagrebačkoj burzi proteklih se dana kretala između 1780 i 1790 kuna.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati