Mesić i Šeks primili predstavnika CSU-a
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Predsjednik Mesić razgovarao je s Ramsauerom o regionalnoj suradnji i nastojanjima Hrvatske da se pridruži EU, doznaje se iz priopćenja Ureda predsjednika.
Predsjednik Mesić kazao je kako Hrvatska u odnosima sa svim svojim susjedima i prema jugoistočnoj Europi želi pokazati da je provedba međunarodnih obveza i regionalna suradnja ispravan put prema ujedinjenoj Europi, a Ramsauer je istaknuo želju da Hrvatska što prije započne pregovore o punopravnom članstvu, kaže se u priopćenju.
Također je obostrano pozdravljena dobra bilateralna suradnja između Hrvatske i Njemačke, a u razgovoru o interesima te o zajedničkim projektima, istaknuti su hrvatski turistički potencijali.
Ramsauer je najavio posjet političkog izaslanstva CSU-a Hrvatskoj u srpnju ove godine.
Šeks je izrazio želju da i ti razgovori pridonesu produbljivanju tradicionalno dobrih odnosa i prijateljskih hrvatsko-bavarskih odnosa, a time i ukupnih odnosa Hrvatske i Njemačke.
Naime, tijesna i plodna suradnja Hrvatske i Bavarske odvija se već dugi niz godina na političkom, ali i kulturnom te naročito gospodarskom planu, posebice u okviru rada Stalne hrvatsko-bavarske komisije koja neprekidno djeluje od 1972. godine, dodaje se u priopćenju.
(Hina) xpp/xvk ydgk
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara