Ingra prijeti: Prodat ćemo Arenu Zagreb!
INGRA prijeti prodajom Zagreb Arene stranoj tvrtki ako im Holding hitno ne uplati 65 milijuna kuna duga za izgradnju velebne dvorane na Laništu. Naime, prema ugovoru, Holding je još u prosincu trebao uplatiti investitoru Arene, Ingri, iznos od nešto više od 65 milijuna kuna, kako bi pokrio jednogodišnji depozit za najam dvorane kao i ratu za prvo tromjesečje ove godine. Holding, dosad, nije uplatio ni kune.
Kako piše Novi list, razlog neplaćanja dugova najvjerojatnije leži u tome što najveća gradska tvrtka trenutno nema "živoga" novca, iako u Holdingu još od prosinca kolaju priče kojima se na neki način ograđuju od izbjegavanja uplate. Naime, oni inzistiraju na tezi kako Arena nije napravljena prema prethodno utvrđenom projektu te kako dvoranu ne namjeravaju preuzeti dok ne dobije trajnu uporabnu dozvolu.
S druge strane, glasnogovornik Ingre Danko Družijanić uvjerava kako su Holdingu još 15.prosinca uputili zahtjev za izdavanje potvrde o prihvatu dvorane. Kako objašnjava Družijanić, nakon što su primili zahtjev, tehnička komisija Holdinga imala je rok od deset dana da utvrdi je li dvorana u redu i da priloži Ingri prigovore ako ih uopće i ima. S obzirom da Holding nije poslao nikakav službeni prigovor, potvrda o preuzimanju dvorane automatizmom je izdana 26. prosinca.
Predsjednik Uprave Ingre Igor Oppenheim tvrdi kako bi Arena trajnu uporabnu dozvolu mogla dobiti već idućeg tjedna, nakon tehničkog pregleda koji bi sutra trebao biti dovršen, ali navodno postoje neki problemi s krovom građevine zbog kojih se dozvola još ne može izdati. U Ingri ipak tvrde kako im je Holding dužan platiti dugovanja već zbog same činjenice da je Arena dobila privremenu uporabnu dozvolu, odnosno da u ugovoru nigdje nije bilo specificirano kako dozvola mora biti trajna.
A.He.
Foto: Pixsell
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati