FISCHER O FRANCUSKO-NJEMAČKOJ HEGEMONIJI U EU
Tekst se nastavlja ispod oglasa
To što su Pariz i Berlin branili sustav glasovanja predložen u nacrtu europskog Ustava "nije pokušaj izgradnje francusko-njemačke hegemonije. Molim vas da zaboravite takvu mogućnost", izjavio je Fischer.
Prema riječima njemačkog šefa diplomacije, "kompromis (u vezi glasovanja unutar proširene Europske unije) moguće je postići u okrivu načela dvostruke većine".
Fischer je također ocijenio da će "ujedinjena Europa ostati europski stup svjetskog sustava sigurnosti, dok će SAD i Kanada biti drugi stup" s druge strane Atlantike.
"Novi NATO poslužit će kao veza između ta dva potporna stupa", ocijenio je njemački ministar.
(Hina) nab rt
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati