Četvrta žrtva ptičje gripe u Egiptu
EGIPATSKO Ministarstvo zdravstva priopćilo je jučer kako je u toj zemlji preminula četvrta žrtva ptičje gripe. 18-godišnja Sama Mandouh Abdel Gaffar preminula je svega tri dana nakon što je primljena u jednu egipatsku bolnicu.
Iako je u bolnici bila priključena na aparate za održavanje života, nesretna djevojka nije se uspjela izvući te je nekoliko dana nakon izbijanja simptoma ptičje gripe preminula.
Smrtni slučaj se dogodio u provinciji Delte Nila u egipatskoj Manoufiyi, navodi se priopćenju koje je potpisao ministar zdravstva Hatem el-Gabali.
12-ero Egipćana zaraženo je od ožujka ove godine patogenim virusom ptičje gripe H5N1.
Četiri su žene preminule od posljedica oboljenja, dok se petero pacijenata uspješno oporavilo. Tri su pacijenta zadržana u bolnici gdje liječnici intenzivno prate njihovo zdravstveno stanje.
74 osobe sa simptomima ptičje gripe testirane su tijekom srijede i četvrtka na H5N1, no kod njih nije utvrđena zaraza smrtonosnim virusom, kaže ministar Abdel Gaffar.
Otkako su u veljači ove godine u Egiptu pronađene prve ptice zaražene H5N1 virusom, bolest je do prvog dijela travnja otkrivena u 19 od 26 egipatskih provincija.
Inače, Egipat je zemlja koja se nalazi migracijskoj ruti brojnih divljih ptica selica stoga je za očekivati otkrivanje novih slučajeva zaraze ptica.
I.K.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati