Berlusconi objašnjava reformu mirovinskog sustava
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Očito nije bilo dovoljno što se premijer prošloga tjedna obratio Talijanima preko svih nacionalnih televizijskih mreža. "Ljudi poznaju samo 5 posto onoga što činimo. Sada pripremamo veliku kampanju informiranja. Pripremam pismo u kojem ću Talijanima objasniti kako svi koji imaju pravo mogu ići u mirovinu, kao i smisao mirovinske reforme", rekao je Berlusconi, kako danas prenosi "Corriere della Sera".
Prošloga je tjedna bilo polemika oko Berlusconijeva zahtjeva da se obrati Italiji preko malih ekrana (takva mogućnost postoji, ali jedino u slučaju izvanredne situacije, kao što se 1999. naciji obratio tadašnji premijer Massimo DAlema uoči NATO-bombardiranja Srbije), kako bi objasnio razloge uvođenja mirovinske reforme kojom bi se odlazilo u mirovinu s navršenih 65 godina starosti ili s 40 godina uplaćivanja u mirovinske fondove. Berlusconi je tada rekao kako Italiji prijeti bankrot ako ne izmijeni mirovinski sustav.
Sindikati su, kao odgovor, pozvali na četverosatni opći štrajk 24. listopada.
Berlusconi će uputiti pismo na sve talijanske adrese u kojem će objasniti vladine poteze. Tu će objasniti i da će na koncu ipak smanjiti poreze. Na tome radi ministar financija Giulio Tremonti i ako slučajno ne uspije, "on zna da ću ga objesiti o stablo u mom vrtu", rekao je Berlusconi, u šali, kako danas objavljuje "Corriere della Sera".
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati