BEBIĆ: OPORBA OPSTRUIRA RAD SABORA
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Bebić je istaknuo da oporbene optužbe najbolje demantira pretprošli tjedan saborskog zasjedanja koji je cijeli posvećen oporbenim prijedlozima.
"Ne osporavamo pravo da se predlažu različiti prijedlozi, ali ne mogu nam se nametati prioriteti od strane manjine. Gore od terora većine u demokratski uređenoj državi može biti samo teror manjine", kazao je.
HDZ-ov potpredsjednik Sabora rekao je da Sabor mora intenzivirati svoj rad, posebno zbog velikog broja točaka, među kojima i onih koje se odnose na usklađivanje hrvatskog sa zakonodavstvom EU, a istovremeno se, upozorava, Sabor "zasipa prijedlozima koji i nemaju neko utemeljenje".
"Samo se lakonski kaže da su za provođenje zakona potrebna sredstva iz proračuna", rekao je Bebić, prozivajući oporbu da upućivanjem u proceduru neprovedivih zakonskih prijedloga "stvara politikantsku atmosferu da Vlada i saborska većine nešto ne žele".
Opstrukcijom smatra i učestale oporbene zahtjeve za određivanjem stanke, upozoravajući da po saborskom Poslovniku za stanku moraju postojati opravdani razlozi.
Bebić je medije pozvao da pomognu u konstruktivnom rješavanju nastale situacije, "jer se rad Sabora pretvara u borbu za proceduru".
(Hina) xtr yaz
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati